Srednjoškolci u Palama proslavili Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave (FOTO)

15.09.2023. 19:35
0
IZVOR: katera.news

Javna ustanova Srednjoškolski centar ,,Pale" danas je proslavila Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave.

Program su osmislili članovi Dramsko-recitatorske sekcije zajedno sa profesorima istorije i srpskog jezika i književnosti, Anicom Gutalj, Draganom Gutalj i Dijanom Granić.

 Priredba je počela intoniranjem himni Srpske i Srbije, a zatim je profesor istorije Anica Gutalj održala čas istorije.  Čas je pratila prezentacija čiji su autori učenici drugog razreda gimnazije Andrej Ninković i Mihajlo Šarac.

- Danas smo se podsjetili  kako su naši slavni preci junački izvojevali slobodu – naveli su iz ove škole.

U  čast svojih predaka Đorđe Knežević je recitovao Dučićevu pjesmu „Himna pobednika“.

  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika

- Učenici Petar Lizdek, Jovana Gligorić, Mladena Petrović, Jovana Jokišić, Anđela Drašković, Kristina Lopatić, Sara Gutalj, Đorđe Knežević, Helena Pržulj, Anja Lopatić, Marija Lučić, Sofija Đorđić i Anđela Radović priredili su i performans – naveli su iz ove škole.

Kako su istakli, publika koja je bila obučena u crvene, plave i bijele majice, razvila je zastave Srpske i Srbije, koje su se uklopila i postale dio performansa.

- Važno je pamtiti istoriju, njegovati jezik i tradiciju jer tako čuvamo identitet – poručili su iz ove škole.

Komentari 0
Povezane vijesti
Prosječna plata u Srpskoj manja nego u Srbiji i FBiH Prosječna plata u Srpskoj manja nego u Srbiji i FBiH
Plate veće, kućni budžeti sve tanji Plate veće, kućni budžeti sve tanji
U Hramu Svetog Jovana Krstitelja u Čikagu obilježen Dan srpskog jedinstva U Hramu Svetog Jovana Krstitelja u Čikagu obilježen Dan srpskog jedinstva
Najčitanije
  • Praznik Svetog Varnave Hvostanskog na Vranješu - važno mjesto okupljanja vjernika
    19h 3m
    0
  • SIPA uhapsila tri osobe, pretresi na području Sarajeva, Istočnog Sarajeva i Zavidovića
    17h 15m
    0
  • Humanitarna akcija: Pomozimo Miliji Mumoviću u borbi protiv multiple skleroze
    20h 4m
    0
  • Milutin Bojić, prerano preminuli srpski pjesnički genije
    13h 24m
    2
  • Odbijen zahtjev glavne revizorke za platu od 10.000 KM
    17h 0m
    0