Srpskoj u nedjelju stiže 20.000 "Sputnjik V" vakcina

25.02.2021. 14:13
0
IZVOR: Glas Srpske

Drugi kontigent ruske vakcine "Sputnjik V" za Republiku Srpsku stići će u nedjelju na aerodrom u Beogradu, potvrdio je za "Nezavisne novine" šef Predstavništva Republike Srpske u Moskvi Duško Perović.

Perović je dodao da će u nedjelju stići 20.000 ovih vakcina protiv virusa korona.

- Vakcine stižu u nedjelju na aerodrom u Beogradu. Proizvođači su  nam poručili da bi ubrzo mogao stići i treći kontigent - rekao je Perović.

Zvaničnici Srpske ranije su rekli da će količina vakcina koja treba da stigne u februaru i martu biti dovoljna za 200.000 stanovnika.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Gužve na graničnim prelazima Gužve na graničnim prelazima
Srpska bogatija za 14 beba Srpska bogatija za 14 beba
Nevena Kovačević održala predavanje ,,Tajne srpskih vladarki'' u Han Pijesku Nevena Kovačević održala predavanje ,,Tajne srpskih vladarki'' u Han Pijesku
Najčitanije
  • Najavljeni prekidi električne energije
    13h 18m
    0
  • Šehovac: Formiranje Vojske Republike Srpske bilo presudno za odbranu srpskog naroda i stvaranje Srpske
    15h 0m
    0
  • U čast Srećka Forcana odigran memorijalni košarkaški turnir u Rogatici
    14h 24m
    0
  • Šmit potvrdio njemačkim dnevnim novinama da podnosi ostavku
    4h 52m
    1
  • Sutra istorijski čas za paljanske osnovce na "Novom Zejtinliku" na Sokocu
    10h 42m
    0