Studenti uspješno završili „Elnosovu“ ljetnu praksu (FOTO)

08.08.2022. 19:00
0
IZVOR: katera.news

Odabrani studenti završnih godina elektrotehničkih fakulteta u Istočnom Sarajevu i Banjaluci uspješno su završili posebno kreiran program ljetne stručne prakse Elnos Grupe.

Zadatak ljetne stručne prakse je bio da otkrije i podrži potencijal budućih mladih inženjera.

Jedanaest studenata, koliko ih je pohađalo stručnu praksu, je imalo priliku da se upozna sa radom Elnos Grupe, te da prođe teoretski i praktični dio obuke koji su vodili inženjeri Elnos Grupe.

Stručna praksa ove kompanije je za studente bila jedinstvena prilika da tokom deset dana budu dio onog što ih u profesionalnom životu čeka. Studenti su se upoznali sa načinom rada, mehanizacijom i modernim trendovima iz oblasti elektroenergetike na osam projekta Elnos Grupešto je od velikog značaja za njihovo buduće obrazovanje.

Budući inženjeri su prilikom posjete pokazali veliku znatiželju i interesovanje, postavljajući brojna pitanja o projektnim zadacima koje su imali priliku da vide iz prve ruke.

  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika

Po završetku prakse studentima su uručeni sertifikati o uspješno završenoj ljetnoj stručnoj praksi u Elnos Grupi. 

- Drago mi je što smo bili u prilici da budemo domaćini studentima i našim budućim kolegama. Naša kompanija će i u budućnosti nastaviti doprinositi stvaranju kvalitetnih stručnjaka, koji su od ključnog značaja za razvoj elektroenergetike. Budućim mladim inženjerima želim karijeru ispunjenu izazovima i uspjesima - rekao je Marko Mijić, član Uprave za tehničke poslove Elnos Grupe.

Stručna studentska praksa predstavlja samo jednu od aktivnosti koja je dio implementacije sporazuma o saradnji Elektrotehničkih fakulteta u Banjaluci i Istočnom Sarajevu i Elnos Grupe.

Komentari 0
Povezane vijesti
Krunić: Kvalitet rada nas pozicionira na listi svjetskih univerziteta Krunić: Kvalitet rada nas pozicionira na listi svjetskih univerziteta
Naučni simpozijum povodom 100 godina od otkrića kvantne mehanike Naučni simpozijum povodom 100 godina od otkrića kvantne mehanike
U petak naučni simpozijum povodom 100 godina od otkrića kvantne mehanike U petak naučni simpozijum povodom 100 godina od otkrića kvantne mehanike
Najčitanije
  • Ruski monah koji je dao život za Republiku Srpsku i slobodu srpskog naroda
    18h 21m
    13
  • U Palama svečano otkriven spomenik posvećen stvaraocima i braniocima Republike Srpske
    25.10.2025
    12
  • U Istočnom Sarajevu predstavljen rogatički krompir i romanijski skorup-kajmak (FOTO)
    23h 29m
    0
  • Baka Stana proslavila 100. rođendan
    18h 25m
    0
  • Sutra Sveta Petka
    3h 11m
    0