Sutra još hladnije uz nove snježne padavine

20.01.2023. 14:44
0
IZVOR: srna.rs

U Republici Srpskoj i FBiH sutra se očekuje oblačno i još hladnije vrijeme, uz jačanje snježnih padavina.

Prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda, očekuje se porast snježnog pokrivača u nižim predjelima od pet do 15 centimetara, a u višim krajevima od 20 do 30 centimetara.

Najmanje snježnih padavna biće na sjeveroistoku, dok se na jugu Hercegovine očekuje kiša.

Duvaće slab do umjeren vjetar, sjevernog i sjeveroistočnog smjera, a jači može biti na području Krajine i na jugozapadu, podaci su Federalnog hidrometeorološkog zavoda.

Jutarnja temperatura vazduha biće od minus tri do nula, na jugu do četiri, u višim predjelima od minus sedam, a dnevna od minus dva do tri, na jugu do sedam, u višim predjelima od minus pet stepeni Celzijusovih.

Temperatura vazduha izmjerena u 13.00 časova: Bjelašnica minus pet, Kneževo, Mrkonjić Grad i Sokolac minus jedan, Kalinovik i Ribnik nula, Banjaluka, Bijeljina, Prijedor, Sarajevo i Srbac jedan, Doboj, Zvornik, Novi Grad i Srebrenica dva, Nevesinje tri, Višegrad i Rudo pet, Trebinje i Bileća sedam, Mostar devet i Neum 11 stepeni Celzijusovih.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sutra promjenljivo oblačno i vjetrovito Sutra promjenljivo oblačno i vjetrovito
Sutra padavine, pojačan vjetar i pad temperature Sutra padavine, pojačan vjetar i pad temperature
Od utorka hladnije, na planinama moguć snijeg Od utorka hladnije, na planinama moguć snijeg
Najčitanije
  • Sarajevsko naselje Grbavica voljom politike ostalo bez Srba
    18h 33m
    5
  • Crkva u Hadžićima stradala i dizala se sa vjerujućim narodom
    10h 23m
    8
  • Kako je Bil Klinton 1999. godine „najavio“ „milosrdnog anđela“
    18h 33m
    67
  • Dizel sljedeće sedmice 3,80 KM, benzin 3 KM?
    15h 19m
    0
  • "Dom za starija lica Han Pijesak" zvanično počinje sa radom 1. aprila
    18h 9m
    0