Sutra nestabilno sa kišom i padom temperature

18.08.2024. 18:59
0
IZVOR: srna.rs

U Republici Srpskoj i FBiH sutra će biti nestabilno vrijeme uz pad temperature vazduha, obilnije padavine u kratkom periodu, jak i olujni vjetar, kao i pojavu grada.

Već tokom noći oblačnost sa kišom i pljuskovima sa grmljavinom zahvatiće sjever, a zatim i istočne i južne predjele, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Ujutru je uz rijeke i po kotlinama ponegdje moguća magla.

Padavine će biti obilnije na zapadu.

Minimalna temperatura vazduha biće od 14 od 22, u višim predjelima od 11, a maksimalna dnevna od 25 na zapadu do 32 na sjeveroistoku, u višim predjelima na zapadu od 20 stepeni Celzijusovih.

Duvaće slab do umjeren vjetar istočnih smjerova ili promjenljiv, u zoni padavina jak uz olujne udare.

Temperatura vazduha izmjerena u 14.00 časova: Sokolac 27, Gacko, Čemerno i Šipovo 28, Han Pijesak 29, Mrkonjiić Grad 30, Bileća 31, Trebinje, Srebrenica i Neum 32, Novi Grad, Srbac i Ribnik 33, Bihać 34, Banjaluka, Bijeljina, Prijedor, Foča, Rudo, Sarajevo i Tuzla 35, Doboj, Višegrad i Zenica 36, te Mostar 39 stepeni Celzijusovih.

Komentari 0
Povezane vijesti
Ponovo u prekidu saobraćaj za teretna vozila preko Romanije Ponovo u prekidu saobraćaj za teretna vozila preko Romanije
Prohodni svi putevi na Sarajevsko-romanijskoj regiji Prohodni svi putevi na Sarajevsko-romanijskoj regiji
Normalizovan saobraćaj preko Romanije Normalizovan saobraćaj preko Romanije
Najčitanije
  • Šljivićeva demantovala tvrdnje da je "frizerka", pa Grahovčevoj poručila da iznosi netačne informacije
    21h 37m
    19
  • Teatar u sarajevskih Srba
    18h 54m
    31
  • O Gotovuši - prelijepoj kosovskoj varošici
    3h 43m
    0
  • Žena pješak povrijeđena u saobraćajnoj nezgodi u Spasovdanskoj ulici
    3h 16m
    0
  • Udruženje „FeminIS“ dobilo topli kutak u Spasovdanskoj ulici
    17h 44m
    1