Takmičari BK “Foris” iz Istočnog Sarajeva uspješni na trkama

31.07.2022. 21:31
0

Ovaj sportski vikend bio je u znaku biciklizma u BiH, i to vrhunskog kros kantri sporta.

Prvo dana vikenda održana je XCO trka na Kozari u Prijedoru pod nazivom Grand Prix Kozara 2022, dok je u nedjelju održana XCO trka u Bihaću pod nazivom Grand Prix Bihać 2022.

Rezultati obje trke su se upisivali u UCI Class 1 tabelu, a bodovale su se i za Premijer ligu BiH.

Na trkama su učestvovali i takmičari Biciklističkog kluba "Foris" iz Istočnog Sarajeva, u kategoriji Elite/U23 učestvovao je Luka Žepinić, u kategoriji juniora Stefan Taušan i kategoriji amatera C Miljan Žuža. Žepinić je u obje trke zauzeo četvrto mjesto, dok je Žuža na Kozari uzeo srebro, a u Bihaću zlato.

– Obje trke su bile veoma teške, konkurencija izuzetna i takmičari iz Bosne i Hercegovine još uvijek se ne mogu nositi sa stranim takmičarima kao što je Haring Martin i drugi. Ja sam se borio za bodove u Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Četvrti sam na obje trke. Naravno, može to i mora bolje – rekao je Žepinić za Kateru.

Predsjednik BK “Kozara” za trku održanu na kozari, goran garača istakao je da je trku vozilo preko stotinu biciklista iz 20 zemalja ne samo iz Evrope nego i sa Novog Zelanda.

Biciklistički klub “Foris” u nedjelju, 21. avgusta u 10.00 časova na Trgu Srbija organizuje internacionalni rekreativni MTB maraton  pod nazivom "Drugi MTB maraton 'Foris'".

Maraton se organizuje u sklopu manifestacije Ljeto u Istočnom Novom Sarajevu.