Tlo u Zagrebu se ne smiruje

23.03.2020. 10:00
0
IZVOR: Srpska.info

Tokom noći Evropsko-mediteranski seizmološki centar (EMSC) zabilježio je niz dojava o novim zemljotresima u Zagrebu.

Prvi je zabilježen u 1:59 sati, drugi u 3 sata, treći u 5:15, četvrti u 5:26 i peti u 6:52 sati.

U Seizmološkoj službi Hrvatske su potvrdili da je tokom noći zabilježeno više zemljotresa, prenosi Klix.

Najjači je bio onaj u 3 sata, a magnituda je iznosila 3,1 po Rihteru.

– Treslo se, možemo reći očekivano. Radi se o slabijim zemljotresima, jedan je bio umjerene jačine, u tri sata, i njega su osjetili pojedinci na gradskom području i malo veći broj ljudi u epicentralnom području Kašine i Markuševca – rekao je seizmolog Krešimir Kuk za Hrvatski radio.

Kuk je rekao da se u nedjelju reagovalo dobro, posebno sve službe.

– Reagovalo se dobro. Ljudi su bili svjesni da se nekada može zadesiti zemljotres pa se reagiralo relativno dobro, sve službe reagovale su jako dobro i mislim da su negativni učinci bili minimalni – rekao je Kuk.

Zagrebački gradonačelnik Milan Bandić najavio je da će danas proglasiti elementarnu nepogodu za Grad Zagreb kako bi se mogao formirati fond i početi sanirati šteta.

Komentari 0
Povezane vijesti
Zagreb: Muškarac pucao na djecu iz vazdušne puške Zagreb: Muškarac pucao na djecu iz vazdušne puške
Zemljotres u okolini Sarajeva Zemljotres u okolini Sarajeva
Grafiti s prijetnjama smrću Pupovcu i ustaškim simbolima ponovo osvanuli u Zagrebu Grafiti s prijetnjama smrću Pupovcu i ustaškim simbolima ponovo osvanuli u Zagrebu
Najčitanije
  • Tea Divčić predstavlja Istočno Sarajevo na izboru za Mis BiH
    21h 57m
    4
  • Još sedam dana aktivan broj 1435 za liječenje Milke Ilišković
    20h 3m
    3
  • Anastasija Stević predstavlja Istočno Sarajevo na izboru za Mis BiH
    21h 44m
    0
  • Pozovimo 1416 za našeg sugrađanina Dragana Macana
    17h 35m
    0
  • Jako nevrijeme pogodilo opštine Istočno Novo Sarajevo i Istočna Ilidža
    56m
    0