Trivić: Ima viška radnika u prosvjeti

06.06.2020. 08:57
1
IZVOR: Srna

Ministar prosvjete i kulture Republike Srpske Natalija Trivić izjavila je da u prosvjeti ima viška nastavnog kadra.

-U ovom momentu imamo viška radnika u prosvjeti, ali taj višak, ne mogu da kažem da nije angažovan, ne. Možda ne mogu da ispune normu u jednom zanimanju kao osnovnom, ali to se nadopunjuje kroz određene sekcije i tako dalje- rekla je Trivićeva sinoć za ATV.

Ona je dodala da broj djece direktno utiče na broj zaposlenih u osnovnim i srednjim školama.

Trivićeva je napomenula kako nije jednostavno nekome ko je radio 30 godina u školi reći da više nema dovoljno časova ili da je tehnološki višak, da uzme radnu knjižicu i ide kući.

-To je strašno u smislu posvećenosti tih ljudi, rada koji su uložili, ali jednostavno u vremenu u kojem svi živimo to su izazovi, ne samo nas, nego mogu da kažem i cijele Evrope i moramo da pokušamo da nađemo rješenje za taj problem- naglasila je Trivićeva.

Ona je istakla da smanjenje broja učenika u osnovnim i srednjim školam direktno utiče na višak nastavnika, ali je napomenula da se taj problem može riješiti prekvalifikacijom radnika.

Istakla je da je opredjeljenje Ministarstva i Vlade da se otvori mnogo više predškolskih ustanova u kojima bi mogli da budu zapsoleni radnici koji su višak u osnovnim i srednjim školama.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Jovan 06.06.2020. 10:18
    Ja imam rjesenje,neka te radnike koji imaju po 30 i vise godina radnog staza postave za ministre prosvjete ili u pedagoski zavod a neka sklone ljude koji nemaju pojma o prosvjeti.
Povezane vijesti
U Srpskoj rođene 22 bebe U Srpskoj rođene 22 bebe
Dvije ponude stigle za izgradnju gasovoda "Šepak - Novi Grad" Dvije ponude stigle za izgradnju gasovoda "Šepak - Novi Grad"
Najveća plata u 2025. godini isplaćena u Istočnom Novom Sarajevu Najveća plata u 2025. godini isplaćena u Istočnom Novom Sarajevu
Najčitanije
  • Crkva Vaznesenja Hristovog i Uspenja Presvete Bogorodice u Čajniču
    15h 45m
    0
  • Potpuno istinita priča o keruši Gabi, heroju Beograda čiji spomenik i danas stoji u ZOO vrtu (VIDEO)
    5h 45m
    33
  • Rasvijetljen pokušaj ubistva u Istočnom Sarajevu
    13h 35m
    1
  • Sjećanje na protu Stevana Bakovića: Čuvar duše sarajevskih Srba u 19. vijeku
    15h 42m
    6
  • Uhapšena dva lica iz Istočne Ilidže zbog napada na lice iz Istočnog Novog Sarajeva
    15h 12m
    2