Tužilaštvo BiH će formirati predmet o negiranju genocida

25.07.2021. 13:12
1
IZVOR: rtrs.tv

Tužilaštvo BiH saopštilo je danas da će formirati predmet u kojem će biti praćene i evidentirane sve objave pojedinaca, grupa ili udruženja, u kojima se iznose stavovi o negiranju genocida, zločina protiv čovječnosti i ratnih zločina iznesene nakon stupanja na snagu dopuna Krivičnog zakona BiH koje je donio visoki predstavnik Valentin Incko.

- Prikupljanje materijala vršiće se u saradnji sa partnerskim policijskim i bezbjednosnim agencijama, a radi postupanja Tužilaštva i patnerskih institucija u okviru zakonskih ovlaštenja - saopšteno je iz ove pravosudne institucije.

U saopštenju se dodaje da će formiranje predmeta uslijediti "nakon dopune Krivičnog zakona BiH koju je donio Incko, kojima se zabranjuje i zakonom kažnjava negiranje genodida, zločina protiv čovječnosti i ratnih zločina".

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Miloš La._.le 25.07.2021. 16:52
    nepravda prema srpskom narodu nije prvi put učinjena, ovo je za protesta
Povezane vijesti
Svjedok Blagojević: Ubili su mi oca ispred kuće u Jošanici Svjedok Blagojević: Ubili su mi oca ispred kuće u Jošanici
Tužilaštvo ne traži produženje pritvora Nešiću Tužilaštvo ne traži produženje pritvora Nešiću
Pravobranilaštvo RS podnijelo krivičnu prijavu protiv sudija i tužilaca Suda i Tužilaštva BiH Pravobranilaštvo RS podnijelo krivičnu prijavu protiv sudija i tužilaca Suda i Tužilaštva BiH
Najčitanije
  • Poginuo motociklista na magistralnom putu Foča–Gacko
    16h 46m
    5
  • Obustavljen saobraćaj na dionici Foča-Gacko zbog udesa
    18h 19m
    0
  • Zora Vidović veteranima VRS obećala borački dodatak veći za 30 pfeniga
    3h 59m
    3
  • Normalizovan saobraćaj na magistralnom putu Foča-Gacko
    17h 54m
    0
  • Višković o spekulacijama o ostavci na mjestu premijera
    1h 35m
    2