U Srednjoškolskom centru „Pale“ održana priredba „Snove snivam“ (FOTO)

26.11.2024. 15:56
0
IZVOR: katera.news

U Srednjoškolskom centru „Pale“ danas je održana priredba „Snove snivam“ posvćena velikom srpskom pjesniku Lazi Kostiću.

Priredbu su osmislili članovi Dramsko-recitatorske sekcije sa profesorima srpskog jezika i književnosti Draganom Gutalj i Dijanom Granić, a program su vodile Kristina Lopatić i Marija Todorović.

Laza Kostić bio je istaknuti pjesnik, pisac, filozof, politikolog i svakako jedan od najvećih umova srpske literature. Po dobu u kom je živio bio je romantičar, ali po svojim ostvarenjima bio je preteča modernizma XX vijeka. Kostićeve pjesme bogate su raznolikim motivima. Specifičnost u njima je ta što su one stvarane iz želje za nečim novim, neviđenim, te je Laza uporno tragao za novim stilovima,  drugačijim izražavanjem, posebnim stilskim figurama, koje bi njegovo djelo činile još bogatijim i nesvakidašnjim – podsjetili su iz ove škole.

  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika

Foto: Ustupljene fotografije

Prezentaciju o životu i djelu Laze Kostića pripremila je Sara Kolović i zajedno sa voditeljima prezentovala publici.

Poeziju Laze Kostića  -  „Snove snivam“, „Što mi vene“, „Volimo se“, „Rajo, tužna rajo“, „Među javom i med snom“ i „Santa Maria della Salute“, recitovali su Kristina Lopatić, Marija Todorović, Jovana Simić, Nikolina Rajić, Jovana Vuković, Andrej Ćirić, Lena Vladičić, Milana Vladičić, Marija Lučić i Sofija Đorđić.

Za muzički dio programa pobrinuli su se Dimitrije Nikolić, Jovan Matović, Marija Lučić, Sofija Đorđić i Filip Đalić, koji su izveli kompozicije „Idu dani“, „A što ćemo ljubav kriti“ i „Ružo rumena“.

Komentari 0
Povezane vijesti
Lice teško povrijeđeno u saobraćajnoj nezgodi na području Pala Lice teško povrijeđeno u saobraćajnoj nezgodi na području Pala
Počeo Internacionalni festival harmonike "Akordeon art plus" Počeo Internacionalni festival harmonike "Akordeon art plus"
Marija Ušćumlić najuspješnija kadetkinja na Kupu grada Sarajeva Marija Ušćumlić najuspješnija kadetkinja na Kupu grada Sarajeva
Najčitanije
  • MUP Srpske: Od sutra veće kazne za vozače
    20h 30m
    10
  • Elek: Sara Ćirković dobija plac na Jahorini
    21h 51m
    14
  • Aleksa Šantić: „Što te nema“
    2h 4m
    0
  • "Jagnjijada" 7. juna na Vučijoj Luci
    1h 28m
    2
  • Zvornik: Potraga za dječakom nestalim u Drini
    14h 1m
    0