U Srpskoj još 59 osoba zaraženo virusom korona

29.04.2020. 08:46
0
IZVOR: SRNA

Ministar zdravlja i socijalne zaštite Alen Šeranić izjavio je da je testiranjem utvrđeno 59 novih slučajeva virusa korona u Srpskoj.

Šeranić je naveo da je 58 lica iz Republike Srpske, a jedno iz Brčko distrikta koje se liječi u Univerzitetskom kliničkom centru /UKC/ Republike Srpske u Banjaluci.

Prema njegovim riječima, među novozaraženim su i tri doktora medicine i jedna medicinska sestra koji su zaposleni u UKC-u.

- Procenat pozitivnih u odnosu na testirana lica govori o popuštanju discipline pojedinaca u pridržavanju propisanih mjera. Cijela zajednica se ponaša opuštenije nego ranije kada smo imali drugačije brojeve nego sada - rekao je Šeranić na konferenciji za novinare u Banjaluci.

Šeranić je istakao da je u protekla 24 časa obavljeno 677 testiranja, da je ukupan broj pozitivnih u Srpskoj 767, te da je od posljedica virusa korona preminulo 30 lica.

Komentari 0
Povezane vijesti
Gripa i korona ponovo pune ambulante u Srpskoj Gripa i korona ponovo pune ambulante u Srpskoj
Dva nova slučaja zaraze leptospirozom, ukupno 85 Dva nova slučaja zaraze leptospirozom, ukupno 85
Solaković tvrdi da zna zašto se pojavila epidemija karcinoma: "Bolje da su bacili atomsku bombu nego taj virus" Solaković tvrdi da zna zašto se pojavila epidemija karcinoma: "Bolje da su bacili atomsku b...
Najčitanije
  • Emotivan susret sarajevskih građevinaca nakon 50 godina mature
    13h 53m
    0
  • Danas „Konferencija beba“ u Palama
    15h 10m
    0
  • Božović: „Pohod na klanac“ je hodočašće sjećanja i poštovanja
    15h 31m
    0
  • Porodica Turuntaš i ove godine ugostila istu djecu sa Kosova i Metohije
    13h 15m
    0
  • Klanac - mjesto gdje je istorija ispisana žrtvom
    16h 42m
    0