U subotu pomen pripadnicima čete "Petar Pandurević"

06.06.2024. 10:11
0
IZVOR: srna.rs

Na Palama će u subotu, 8. juna, biti obilježene 32 godine od stradanja 14 boraca čete "Petar Pandurević" koji su ubijeni u napadu muslimanskih snaga na srpske položaje na Trebeviću.

Zajedno sa saborcima, 8. juna 1992. godine poginuo je i njihov komandant Petar Pandurević.

Parastos stradalim vojnicima biće služen u 10.00 časova kod mjesnog Spomen-obilježja Stanica na Palama, najavljeno je iz Udruženja boraca "Četa Petar Pandurević".

Muslimanske snage izvršile su 8. juna 1992. godine napad na srpske položaje u trenutku sahrane 45 boraca koji su ubijeni 4. juna u Žepi.

Jake neprijateljske snage pokušale su da probiju oslabljenu odbrambenu liniju na Trebeviću i prodru u dubinu srpske teritorije. U napadu je poginulo 14 boraca ove čete zajedno sa komandantom.

Četa "Petar Pandurević" formirana je početkom Odbrambeno-otadžbinskog rata. Imala je 200 boraca, čuvala je srpske položaje na Trebeviću i obišla brojna ratišta širom Republike Srpske.

U mjesnoj zajednici Stanica na Palama tradicionalno se održava memorijalni turnir u malom fudbalu posvećen poginulim borcima ove čete i ostalim poginulim borcima sa ovog područja.

Komentari 0
Povezane vijesti
Obavještenje o radnom vremenu na području opštine Pale Obavještenje o radnom vremenu na području opštine Pale
Održano veče srpske kulture u Palama Održano veče srpske kulture u Palama
Donatorsko veče za kupovinu kuće porodici Danojlić sa Pala Donatorsko veče za kupovinu kuće porodici Danojlić sa Pala
Najčitanije
  • Popis stanovništva iz 1883. godine parohija Rogatica, Sokolac, Glasinac, Goražda...
    16h 45m
    3
  • Kosovski vitez Miloš Ćirković: Na zgarištu ikona Svetog Alimpija Stolpnika
    1h 19m
    4
  • Kraj pušenja u kafićima i restoranima u Republici Srpskoj?
    19h 27m
    10
  • Marica Spasić, hrabra Srpkinja koja je pomagala „Mladoj Bosni“ u borbi protiv okupatora
    2h 53m
    0
  • Na današnji dan „Crvena zvezda“ postala šampion svijeta (VIDEO)
    15h 28m
    31