U toku humanitarni bazar srednjoškolaca u Istočnom Sarajevu (FOTO)

12.12.2025. 12:53
0
IZVOR: katera.news

Novogodišnji humanitarni bazar učenika Srednje škole „28. juni“ održava se u Tržnom centru „Bingo“ u Istočnom Sarajevu, a učenici vas u ovoj humanoj misiji čekaju danas do 16.00 časova.

Bazar organizuje Savjet roditelja ove škole, zajedno sa učenicima.

Dio zarade, prema riječima profesora stručnih predmeta u ovoj školi Milice Jolić, ide u humanitarne svrhe, dok drugi dio ostaje za pomaganje organizacije izleta i ekskurzije učenicima ove škole, koji su u lošijoj finansijskoj situaciji.

Kako dodaje, na bazaru učestvuju sva odjeljenja od prvog do četvrtog razreda, a učenici su spremili razne vrste kolača, mrsnih i posnih, a sa najmlađim sugrađanima pišu pisma Deda Mrazu i oslikavaju im lice.

- Takođe, u ponudi su i slike, mirisne svijeće, teglice. Današnja ponuda je raznovrsna i sugrađane očekuje mnogo toga  – rekla je ona za portal „Katera“.

  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika

Foto: katera.news

Katarina Mojević, tehničar informacionih tehnologija, je za današnji bazar učestvovala u pripremi mrsnih i posnih kolačića, a ističe da je veliko zadovoljstvo učestvovati u humanitarnom radu.

- Važno je da budemo humani i da na tom osjećaju radimo od najranijih godina, te pomognemo nekome kome je naša pomoć potrebna – rekla je ona.

Lazar Lalović, učenik drugog razreda smjera Mašinski tehničar za kompjutersko konstruisanje, ističe da su on i njegovi drugari iz razreda iskoristili svoje znanje za izradu ukrasa za kuću.

- Takođe, danas smo ovdje da podržimo humanu akciju, jer smatramo da je važno biti human – rekao je on.

Komentari 0
Povezane vijesti
Otvorena izložba posvećena egzodusu sarajevskih Srba Otvorena izložba posvećena egzodusu sarajevskih Srba
Rajko Kušić - čelična snaga svjetskog šampiona i duša mekša od romanijske mahovine Rajko Kušić - čelična snaga svjetskog šampiona i duša mekša od romanijske mahovine
Istočno Sarajevo bogatije za dječaka Istočno Sarajevo bogatije za dječaka
Najčitanije
  • Kuća bake Dare Malić u Sumbulovcu simbol humanosti, ljubavi i solidarnosti
    20h 39m
    2
  • Martovski pogrom - Nismo zaboravili
    49m
    4
  • Sloboda nema cijenu!
    23h 53m
    3
  • Albert Ajnštajn, čovjek koji je promijenio naš svijet
    23h 45m
    31
  • Hana je voljela Lošu
    23h 51m
    0