Umjesto na pistu, američki vojni avion sletio u more

21.11.2023. 22:00
0
IZVOR: Tanjug

Avion američke mornarice, koji je letio po kiši, preletio je pistu u vojnoj bazi na Havajima i sletio u zaliv, saopštile su danas lokalne vlasti.

U avionu je bilo devet osoba, ali niko nije povrijeđen, prenosi Glas Amerike.

Portparol mornarice Orlando Perez rekao je da nema informacije o tome šta je dovelo do toga da letjelica P-8A izleti sa piste u bazi Marinskog korpusa na Havajima.

Avion P-8A često se koristi za nadzor i prikupljanje obavještajnih informacija. Vojna baza Marinskog korpusa udaljena je 16 kilometara od Honolulua, na ostrvu Oahu, a u njoj se nalazi oko 9.300 vojnika i 5.100 članova porodica.

Nalazi se u zalivu Kaneohe, poznatom po koralnim grebenima i Istraživačkom institutu za marinsku biologiju Univerziteta Havaja.

Komentari 0
Povezane vijesti
Prvo bogojavljensko plivanje u Americi Prvo bogojavljensko plivanje u Americi
Skidanje sankcija SAD-a koštalo Srpsku 80 miliona KM Skidanje sankcija SAD-a koštalo Srpsku 80 miliona KM
Pronađeno oružje kojim je ubijen Čarli Kirk Pronađeno oružje kojim je ubijen Čarli Kirk
Najčitanije
  • Sjećanje na Srđana Trifkovića, velikog srpskog guslara
    2h 34m
    4
  • Sjećanje na pilota majora Zorana Radosavljevića
    15h 12m
    20
  • Bajden: Ja sam predložio bombardovanje Beograda (VIDEO)
    13h 34m
    11
  • Risto Jeremić, Fočak, nepokolebljivi rodoljub i nacionalni pregalac
    5h 4m
    12
  • Strašna priča iz Gračanice: NATO nam je ubio djecu - umjesto imena ostale tri tačke...
    6h 24m
    7