Ustavni sud BiH: Porodici Davida Dragičevića povrijeđena ljudska prava

23.06.2021. 18:46
0
IZVOR: nezavisne.com

Ustavni sud Bosne i Hercegovine zaključio je da su povrijeđena ljudska prava Davora Dragičevića, oca ubijenog mladića iz Banjaluke Davida, garantovana Ustavom BiH i Evropskom konvencijom.

-U okolnostima konkretnog slučaja postoji povreda apelantovog prava kada je Okružnom javnom tužilaštvu u Banjaluci trebalo 100 dana da "definiše" krivično djelo u odnosu na koje postoje osnovi sumnje i da donese formalnu naredbu o sprovođenju istrage, koja je i nakon tri godine od događaja još uvijek u toku- navodi Ustavni sud BiH.

Advokat porodice Dragičević Ifet Feraget podnio je apelaciju prije više od dvije godine zbog neadekvatne istrage u u predmetu ubistva Davida Dragičevića. Apelaciju je podnio na dan druge sahrane Davida Dragičevića kao simboličan čin.

Ova tačka dnevnog reda se razamtrala više puta, ali je tek danas donesena konačna odluka.

Cijeli tekst odluke još nije dostupan za javnost.

Komentari 0
Povezane vijesti
Ustavni sud BiH blokirao Zakon o finansiranju stranaka u Srpskoj Ustavni sud BiH blokirao Zakon o finansiranju stranaka u Srpskoj
Ustavni sud BiH odbio apelaciju Milorada Dodika Ustavni sud BiH odbio apelaciju Milorada Dodika
Ustavni sud BiH privremeno blokirao zakone koje je usvojila NSRS Ustavni sud BiH privremeno blokirao zakone koje je usvojila NSRS
Najčitanije
  • Obustavljen saobraćaj u Rogoušićima zbog fizičkog sukoba više lice
    4h 11m
    18
  • Pale: Lice lišeno slobode zbog nedozvoljenog posjedovanja oružja i municije
    13h 41m
    7
  • Rogatica: Krivična istraga zbog zloupotrebe bankovne kartice
    13h 26m
    0
  • Seljak sa Pala i film koji nikada nije snimljen
    14h 47m
    0
  • Božović: Na mladima je da čuvaju istinu i grade bolju Republiku Srpsku
    9h 34m
    0