Vatrena stihija u Černobilju ne staje

05.04.2020. 18:38
0
IZVOR: Tanjug

U okolini nuklearne elektrane Černobilj juče je izbio požar koji i dalje gori, a zbog kojeg je povećan nivo radijacije, saopštile su danas ukrajinske vlasti.

Ova oblast je evakuisana, a u gašenju vatre učestvuje 130 vatrogasaca i dva aviona, saopštilo je Ministarstvo za vanredne situacije.

Požar se proširio na oko 100 hektara, rekao je Jehor Firsov, šef ukrajinskog Inspektorijata za ekologiju, prenosi "AP".

Vatra gori u okviru eksluzivne zone Černobilja koja obuhvata 2.600 kvadratnih kilometara, a uspostavljena je poslije nuklearne katastrofe 1986. kada je radioaktivni oblak zahvatio veći dio Evrope.

Zona je uglavnom nenaseljena, mada oko 200 ljudi je ostalo da živi tu uprkos pozivima da odu odatle.

Komentari 0
Povezane vijesti
U Rogoušićima gori suva trava i nisko rastinje, vatrogasci na terenu U Rogoušićima gori suva trava i nisko rastinje, vatrogasci na terenu
Požar kod Foče Požar kod Foče
Bačena eksplozivna naprava na kafić "Moka" u Istočnom Novom Sarajevu Bačena eksplozivna naprava na kafić "Moka" u Istočnom Novom Sarajevu
Najčitanije
  • Ljiljana Žikić Karađorđević - heroina koja je život dala za otadžbinu
    9h 20m
    9
  • Put bez povratka
    17h 42m
    7
  • Miodrag Petrović Čkalja – smijeh se zove Čkalja
    17h 41m
    3
  • BiH se plasirala na Svjetsko prvenstvo
    18h 8m
    13
  • Nafta skače ka rekordu: Posljedice osjećaju svi
    17h 8m
    0