Virus korona potvrđen kod još 28 osoba u Istočnom Sarajevu

12.02.2021. 11:33
0
IZVOR: SRNA

Virus korona potvrđen je kod još 125 lica u Republici Srpskoj, a prijavljeno je 12 smrtnih slučajeva, podaci su Instituta za javno zdravstvo.

Prijavljeno je 12 smrtnih slučajeva srednje i starije životne dobi kod kojih je potvrđeno prisustvo virusa korona, a radi se o po dvije osobe iz Banjaluke i Pala i po jedna osoba iz Istočnog Novog Sarajeva, Sokoca, Prijedora, Mrkonjić Grada, Kneževa, Trebinja, Teslića i Doboja.

U posljednja 24 časa testirano je 638 uzoraka, a virus je potvrđen kod 26 lica iz Banjaluke, 16 iz Pala, po devet iz Bijeljine i Prijedora, osam iz Laktaša, šest iz Sokoca, po četiri iz Višegrada, Gradiške, Doboja i Čelinca, po tri iz Bratunca, Zvornika, Istočnog Novog Sarajeva, Prnjavora i Teslića.

Virus je potvrđen i kod po dva lica iz Istočnog Starog Grada, Kozarske Dubice, Modriče i Ugljevika i po jedna osoba je iz Vlasenice, Dervente, Istočne Ilidže, Kneževa, Kotor Varoša, Lopara, Nevesinja, Novog Goražda, Ribnika, Rogatice, Han Pijeska i Šamca.

Riječ je o 64 muške i 61 ženske osobe, od kojih je 10 mlađe, 78 srednje i 37 lica starije životne dobi.

Do sada je u Republici Srpskoj potvrđeno 41.406 slučajeva virusa korona, a preminulo je ukupno 2.145 lica kod kojih je potvrđen test na virus korona.

U Republici Srpskoj, od novog virusa korona, do sada se oporavilo 28.885, a testirano je ukupno 190.872 lica.

Ukupan broj hospitalizovanih u Republici Srpskoj je 504, u Univerzitetskom kliničkom centru Republike Srpske 177, a u opštim bolnicama 327.

U Republici Srpskoj pod zdravstvenim nadzorom trenutno je 4.275 lica, a nadzor je završen kod 132.462 lica.

Komentari 0
Povezane vijesti
Uspješan nastup takmičara „Slavije“ u Trebinju Uspješan nastup takmičara „Slavije“ u Trebinju
Učenici OŠ „Petar Petrović Njegoš“ posjetili Elektrotehnički fakultet (FOTO) Učenici OŠ „Petar Petrović Njegoš“ posjetili Elektrotehnički fakultet (FOTO)
U Srednjoj školi „28. juni“ održano edukativno predavanje o štetnosti snusa (FOTO) U Srednjoj školi „28. juni“ održano edukativno predavanje o štetnosti snusa (FOTO)
Najčitanije
  • Tragična sudbina srpske princeze koja je imala veoma neobično ime
    43m
    0
  • Ubistvo i samoubistvo u Bijeljini
    23h 2m
    0
  • Priče o imenima koja žive na mapi Istočnog Sarajeva – Srđan Knežević
    22h 41m
    2
  • Egzodus sarajevskih Srba ostaje trajna opomena i svjedočanstvo stradanja
    20h 4m
    5
  • Potvrđena optužnica protiv muškarca koji je pretukao suprugu u Istočnoj Ilidži
    3h 5m
    3