Višegrad: U toku izgradnja zvonika u Andrićgradu

07.09.2020. 15:39
0
IZVOR: SRNA

U Andrićgradu je u toku izgradnja zvonika Hrama Svetog cara Lazara i svih srpskih mučenika, rekao je protojerej Dragan Vukotić.

Vukotić je istakao da će zvonik dominirati u kompleksu Andrićgrada i da će "imati šest spratova".

- Biće visok 27 metara i veći će biti od hrama. Zahvaljujući ljudima i razumijevanju opštine i hidroelektrane, podigli smo prvi sprat i nadamo se da će do završetka ove sezone biti završen još jedan sprat - naveo je Vukotić.

On je naglasio da su radovi na zvoniku skupi i da je predviđeno oko 165.000 KM za izgradnju i uređenje.

- Unutra je predviđeno da bude prodavnica za prodaju svijeća i salon za prijem gostiju - rekao je Vukotić.

Hram Svetog cara Lazara i svih kosovskih mučenika nalazi se na Njegoševom trgu u Andrićgradu i replika je manastira Visoki Dečani. 

Komentari 0
Povezane vijesti
Zoran Maksimović i ove godine prikuplja božićne paketiće za mališane iz Višegrada Zoran Maksimović i ove godine prikuplja božićne paketiće za mališane iz Višegrada
Priče iz ratnog Višegrada 1914. godine - Junaci koji ne smiju pasti u zaborav Priče iz ratnog Višegrada 1914. godine - Junaci koji ne smiju pasti u zaborav
Alesandro Bariko dobitnik "Velike nagrade Ivo Andrić" Alesandro Bariko dobitnik "Velike nagrade Ivo Andrić"
Najčitanije
  • Jelena Anžujska – prva srpska kraljica sa oreolom svetice
    6h 7m
    1
  • Posni kolač sa višnjama i makom
    15h 46m
    1
  • Elek i Zupčeva najavili TV duel
    12h 51m
    5
  • Život i smrt sveštenika Stevana Trifkovića, čuvenog popa Stijepa: Simbol otpora sarajevskih Srba
    16h 12m
    3
  • Nova rasvjeta obasjala Obućina Bare (FOTO)
    15h 50m
    1