Za pet godina osnovano 45 novih vrtića

03.06.2021. 09:06
0
IZVOR: Srna

U Republici Srpskoj u posljednjih pet godina osnovano je 45 novih predškolskih ustanova u javnom i privatnom sektoru, čime je povećan i procenat obuhvata djece koja ih pohađaju.

Pomoćnik ministra za predškolsko i osnovno vaspitanje i obrazovanje Nataša Cvijanović rekla je da su u javnom sektoru osnovane dvije nove predškolske ustanove u Istočnom Novom Sarajevu i Ribniku, 22 ustanove u javnom sektoru proširile su kapacitete, odnosno 17 je novih organizacionih jedinica.

Ona je dodala da su izgrađeni, odnosno adaptirani objekti u kojima dosad nisu bile predškolske ustanove i to u opštinama Petrovo, Han Pijesak, Stanari i Donji Žabar.

Cvijanovićeva je za "Nezavisne novine" rekla da je u privatnom sektoru, od 2016. godine do danas, osnovano 30 novih predškolskih ustanova i 10 novih organizacionih jedinica.

Ministarstvo je podržalo inicijative opština za izgradnju novih prostora predškolskih ustanova, a Vlada Republike Srpske izdvojila je 1.897.000 KM, predsjednik Republike Srpske 4.197.967 KM, a iz donacija Srbije izdvojen je iznos od 5.608.982 KM za izgradnju novih ili adaptaciju postojećih objekata predškolskih ustanova, pišu "Nezavisne".

Komentari 0
Povezane vijesti
Povrede odnijele 66.000 radnih dana Povrede odnijele 66.000 radnih dana
Budžet Srpske za narednu godinu 7,409 milijardi KM Budžet Srpske za narednu godinu 7,409 milijardi KM
Tužilac provodi istragu u vezi zloupotrebe funkcije Tužilac provodi istragu u vezi zloupotrebe funkcije
Najčitanije
  • „Rade, sine, nemoj majke zaboravit...'“
    19h 38m
    3
  • Istočno Novo Sarajevo: Nakon upućenih prijetnji, fizički napao i povrijedio ženu
    18h 16m
    2
  • Cetinje, grad heroj: Pogledajte spisak dobrovoljaca u ratu 1991/1992. godine
    7h 39m
    3
  • Tužilac provodi istragu u vezi zloupotrebe funkcije
    12h 33m
    0
  • Babalj: Željka Cvijanović brani politiku SNSD-a pogubnu po Republiku Srpsku
    15h 31m
    1