Zvezda odbranila trofej Kupa Radivoje Koraća

21.02.2022. 08:12
0
IZVOR: SRNA

Košarkaši Crvene zvezde odbranili su trofej Kupa Radivoja Koraća, pošto su u finalu savladali Partizan rezultatom 85:68.

Zvezda se sinoćnjim trijumfom u Nišu izjednačila sa crno-bijelima na vječnoj listi osvajača „Žućkove levice“ sa osam trofeja.

Zvezda je na poluvremenu imala prednost od 21 poena – 49:28, a u nastavku meča igrala je onoliko koliko joj je bilo dovoljno da održi ubjedljivu prednost.

U igri crveno-belih nije se osjetilo odsustvo trenera Radonjića, koji je krajem treće četvrtine dobio drugu tehničku grešku, zbog čega je izbačen sa terena.

Nikola Kalinić je postigao 18 poena u pobjedničkoj ekipi, Ostin Holins je dodao 15, a Nejt Volters 14 poena, dok su se u redovima Partizana istakli Matijas Lesor sa 19, Kevin Panter sa 14 i Dalas Mur sa 11 poena.

Za najkorisnijeg igrača finala proglašen je Volters, dok je Lesor sa 19 poena bio najbolji strijelac.