Zvorničanka Marija Jokić među osam najboljih na Svjetskom prvenstvu

07.08.2022. 21:57
1
IZVOR: glassrpske.com

Članica Tekvondo kluba "Zvornik" Marija Jokić je na Svjetskom juniorskom prvenstvu u tekvondou u Sofiji bila na korak do plasmana u polufinale i osvajanja medalje, ali je u četvrtfinalu nakon vođstva od 1:0 u rundama poražena od predstavnice Crne Gore Anđele Berišaj sa 2:1.

Talentovana Zvorničanka prethodno je u šesnaestini finala savladala Juliju Tešeiru iz Portugala, a u osmini finala Valeriju Lopez iz Portorika.

Plasmanom u četvrtfinale među osam najboljih juniorki svijeta Jokićeva je zajedno sa svojim trenerom Mladenom Ristićem napravila veliki rezultat za svoj klub, grad Zvornik, Republiku Srpsku i BiH, te osvojila važne bodove na svjetskoj rang listi.

Marijin trener ističe da je ovo veliki dan za tekvondo sport u Republici Srpskoj i BiH.

- Ne mogu vam opisati moja osjećanja. Samo dva minuta nas je dijelilo od svjetske medalje. Ispred naše Marije su novi izazovi. Bili smo blizu svjetskog trona i ostaje veliki žal za medaljom. Hvala puno svima na podršci - poručio je Ristić.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Dijana 08.08.2022. 23:18
    Cestitamo Marija!!👏👍
    Vole te tvoji Vasici😘
Povezane vijesti
Zvorničanin Danijel Bodiroga završio medicinski fakultet sa prosjekom 9,88 Zvorničanin Danijel Bodiroga završio medicinski fakultet sa prosjekom 9,88
Fudbaleri Španije novi svjetski prvaci Fudbaleri Španije novi svjetski prvaci
Engleska osvojila bronzu Engleska osvojila bronzu
Najčitanije
  • Radomir Nešković – legendarni komandant Leteće rogatičke brigade
    58m
    19
  • Misterija nestalog ikonostasa hrama Svete Trojice u Rogatici
    9h 40m
    1
  • Na Palama održan deveti Festival zanatskog piva i rokenrola
    22h 4m
    0
  • Pale: Asfaltirana dionica puta od nove kružne raskrsnice do tunela
    23h 55m
    0
  • Sajam zdrave hrane, domaćih i unikatnih proizvoda i rukotvorina okupio 23 izlagača
    23h 38m
    0