Лијек "диклофен" хитно повучен из апотека у Србији и БиХ

05.09.2024. 19:11
0
ИЗВОР: srpskainfo.com

Лијек "диклофен", а ради се о таблетама од 50 милиграма, хитно је повучен из употребе у Србији и у БиХ.

Како сазнајемо, проблем је степен чистоће лијека произведеног у једној серији.

Како је објавио “Блиц”, Републички фонд за здравствено осигурање Србије добио је обавештење компаније “Галеника” о повлачењу из промета лијека “диклофен”, таблете од 50 милиграма, који се о трошку РФЗО обезбјеђује за болничку примјену.

Произвођач је одлуку о повлачењу лијека донио због неодговарајућих резултата испитивања степена чистоће, стоји у саопштењу РФЗО Србије.

У Бањалуци, наводе, нису могли добити званичну информацију о томе да ли је овај лијек повучен из апотека и болница у Републици Српској, односно БиХ.

У Фонду здравственог осигурања РС су навели да повлачење лијекова није у њиховој надлежности и да је за то задужена Агенција за лијекове БиХ.

У Агенцији за лијекове је речено да данас не могу дати ту информацију, јер је “крај радног времена”.

Како је за „Српскаинфо“ потврђено у неколико апотека, овај лијек је повучен са полица и у БиХ.

– Ради се само о таблетама од 50 милиграма и само о једној серији овој лијека, за коју су у току додатне провјере произвођача – објаснили су фармацеути у Бањалуци.

Коментари 0
Повезане вијести
Зашто нам је неопходан витамин Б12 Зашто нам је неопходан витамин Б12
Гужве на излазу из БиХ на три гранична прелаза Гужве на излазу из БиХ на три гранична прелаза
Основни лијекови морају стално бити доступни становништву Основни лијекови морају стално бити доступни становништву
Најчитаније
  • Живот и смрт владике Варнаве Настића (1914-1964): Епископ који је одбио Павелића
    5h 38m
    4
  • Источно Сарајево: Пронађен кокаин, једно лице лишено слободе
    6h 35m
    0
  • На данашњи дан рођена бака Роса Кончар
    5h 39m
    2
  • Данас је Свјетски дан здравља
    5h 22m
    0
  • Дневник НАТО злочина: 7. април – Ваздушни напад на Приштину, десеторо погинуло, троје дјеце
    5h 40m
    0