Маја Тадић вицепрвакиња БиХ у слалому

31.01.2021. 16:51
0
ИЗВОР: Sportdc.net

Босанскохерцеговачки олимпијци, Емир Локмић и Елведина Музаферија, постали су данас прваци Босне и Херцеговине у слалому. На отвореном првенству БиХ које је вожено на Бјелашници у склопу ФИС трке "BH Telecom Ilidža FIS Cup" ово двоје скијаша је било најбоље у укупном пласману, а самим тим и у првенству БиХ.

Емир Локмић је у мушкој конкуренцији имао вријеме 1:41.87, што је било 41 стотинку брже од Хрвата Твртка Љутића, односно 1.75 секунди испред Бенцеа Нагyја из Мађарске. Страхињи Станишићу је за мало измакло постоље и он је са 1.82 секунди заостатка завршио на четвртом мјесту.

У поретку првенства БиХ сребрни је завршио Дино Терзић, који је био укупно на 13. мјесту, док је бронзани Харун Куновац, који је завршио на 17. мјесту у укупном пласману. Од осталих бх. скијаша Миливоје Мачар је завршио као 22, а Мухамед Хусеиновић и Даут Хамидовић су стигли у циљ као 26. и 27. Ален Бичакчић и Алија Бећирбеговић нису завршиле трке, док се Марко Шљивић није појавио на старту. 

Код дјевојака, Елведина Музаферија је поново била најбржа. Овај пут је завршила испред Маје Тадић за 3.19 секунди. Њих двије су уједно и првакиња и вицепрвакиња БиХ у слалому. Трећа је у укупном пласману завршила Црногорка, Јелена Вујичић. Николина Драгољевић је завршила као пета у укупном пласману, што јој је донијело бронзану медаљу на државном првенству. Есма Алић није успјела завршити трку.

Подсјећамо, јуче су прваци БиХ у велеслалому постали Марко Шљивић и Елведина Музаферија.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра претежно сунчано и врло топло Сутра претежно сунчано и врло топло
Сваких 20 минута БиХ изгуби једног становника Сваких 20 минута БиХ изгуби једног становника
Затвореници у БиХ се све чешће жале Затвореници у БиХ се све чешће жале
Најчитаније
  • На данашњи дан умро Бранко Радичевић - поета непролазне младости
    5h 26m
    0
  • Гори депонија у Крупачким стијенама
    8h 6m
    9
  • Људски немар изазвао пожар на депонији отпада у Крупачким стијенама
    7h 44m
    5
  • Тужилаштво: Тијело српске повратнице Јеле Пејић пронађено наго, али није убијена
    23h 27m
    6
  • Бјелица: Пожар стављен под контролу
    6h 48m
    4