Манифестација "Трагом Светосавља" у Источном Новом Сарајеву од 25. до 27. јануара

19.01.2022. 13:05
0
ИЗВОР: Катера

У организацији Културног центра Источно Ново Сарајево и Одбора за помоћ Србима на Косову и Метохији у периоду до 25. до 27. јануара биће одржана манифестација "Трагом Светосавља".

Првог дана одржавања манифестације, у уторак 25. јануара 2022. године у 19.00 часова биће одржан хуманитарни концерт "Светосавско Косово и Метохија и Република Српска", на којем ће наступити Грађанска аматерска група "Каменички бисери" из Косовске Митровице.

Другог дана, у сриједу 26. јануара 2022. године у 19.00 часова биће одржана Светосавска академија на којој ће учествовати Грађанска аматерска група "Каменички бисери", ученици ОШ "Свети Сава" из Источног Новог Сарајева, Гусларско друштво "Старина Новак" и КУД "Славија" из Источног Новог Сарајева.

Трећег дана, 27. јануара, на празник Светог Саве биће одржана позоришна представа "Женско срце у шињелу", у којој играју Нина Граховац, Јована Петронијевић и Весна Паштровић.

Комплетан програм биће одржан у сали Културног центра Источно Ново Сарајево.

Улаз за публику је бесплатан.

 

Коментари 0
Повезане вијести
КУД "Славија" наступио на Тргу Републике Србије КУД "Славија" наступио на Тргу Републике Србије
Сајам здраве хране, домаћих и уникатних производа и рукотворина окупио 23 излагача Сајам здраве хране, домаћих и уникатних производа и рукотворина окупио 23 излагача
Обавјештење о организацији наставе у ОШ „Свети Сава“ и ОШ „Стево Калуђерчић“ Обавјештење о организацији наставе у ОШ „Свети Сава“ и ОШ „Стево Калуђерчић“
Најчитаније
  • Радомир Нешковић – легендарни командант Летеће рогатичке бригаде
    18h 22m
    19
  • Бомбардовање болнице у Касиндолу 1995. године
    2h 52m
    4
  • Стојан Јанковић - опјевани јунак из Равних Котара
    3m
    0
  • Данас обиљежавамо Свјетски дан фолклора
    3h 56m
    0
  • Почело обиљежавање бициклистичке стазе кроз Пале
    17h 55m
    0