Мбапе одвео Француску у четвртфинале

04.12.2022. 18:47
0
ИЗВОР: srna.rs

Репрезентација Француске савладала је са 3:1 екипу Пољске у осмини финала Свјетског првенства у Катару и у четвртфиналу ће играти са побједником меча између Енглеске и Сенегала.

Голове за Французе постигли су Оливије Жиру у 44. минуту и Килијан Мбапе у 74. и 91. минуту.

Погодак за Пољаке постигао је Роберт Левандовски из пенала у 98. минуту.

Французи су успјели да поведу у финишу првог полувремена када је лопту у мрежу послао Жиру и својим 52. голом постао најбољи стријелац у историји Француске.

Контролисали су актуелни свјетски прваци меч и у другом полувремену, а два гола у том дијелу постигао је Мбапе, да би Левандовски из поновљеног једанаестерца постигао гол за Пољску.