Генерална скупштина Уједињених нација је 1999. године 25. новембар прогласила за Међународни дан борбе против насиља над женама, како би се подигла свијест о чињеници да су жене широм свијета жртве сексуалног, психичког, физичког, породичног насиља, злостављања и многих других видова насиља.
Овај датум је одабран као сјећање на брутално убиство сестара Мирабал, политичких активисткиња, које се догодило 1960. године у Доминиканској Републици.
Овај дан, који се у свијету обиљежава наранџастом бојом, уједно је и дан којим почиње 16 дана активизма - глобална, свјетска кампања коју обиљежава 1.700 организација у више од 100 земаља свијета, а која се завршава 10. децембра, на Дан људских права.
Како би се скренула пажња на значај обиљежавања Међународног дана борбе против насиља над женама, у организацији Форум театра, данас је у Источном Сарајеву почела акција "16 дана активизма".
У Средњошколском центру Источна Илиџа, озваничен је почетак кампање "Јеси океј?", с циљем да се младима укаже на то колико је важно да обрате пажњу једни на друге, препознају насиље, те одреагују.
Осим медијске кампање, Форум театар планира реализацију различитих програма и активности које ће допринијети подизању свијести о борби против насиља у друштву.
Осим едукативних радионица у школи ће на крају кампање, 10. децембра, на Међународни дан људских права бити одржана креативна радионица за средњошколце на којој ће они израдити новогодишње честитке са поруком "Желимо Вам срећне празнике, без насиља!".
- О насиљу не смијемо да говоримо само када се оно деси и на Међународни дан елиминације свих облика насиља над женама, то мора бити свакодневна тема у нашем друштву, а прије свега у нашим школама - навели су раније из Форум театра.
Форум театар из Источног Сарајева кампању "Јеси океј?" почиње у сарадњи са Фондацијом "Care International Balkan" и партнерском организацијом "Асоцијација XY" из Сарајева, у оквиру активности на пројекту Иницијатива младића два - "Промовисање здравијих животних стилова међу младима у БиХ оспоравањем родних стереотипа два".
Пројекат подржавају и Влада Швајцарске, ОАК Фондација, те Аустријска развојна агенција.
Кампања се реализује и путем друштвених мрежа.