Механизам одлуком о генералу Младићу наставља са праксом омаловажавања

31.07.2025. 10:46
0
ИЗВОР: srna.rs

Одлука Међународног механизма за кривичне судове да одбије захтјев одбране генерала Ратка Младића за пријевремено пуштање на слободу због лошег здравственог стања представља још један доказ да свијет, међународна заједница и Хашки суд раде све што могу на уништавању угледа српског народа и Војске Српске, те да се наставља пракса омаловажавања, саопштено је из Борачке организације Српске.

Из БОРС-а напомињу да је већ приликом изрицања предсуде генералу Младићу један од судија издвојио своје мишљење, али је Суд ипак донио одлуку какву јесте.

- И данас када је угрожен живот генерала Младића и тражи се одлазак на лијечење - настављају са устаљеном праксом омаловажавања, непоштовања и пресуђивања према својој вољи, очигледно како би послали ружну слику о Војсци Републике Српске и српском народу - истиче се у саопштењу.

БОРС указује да када су други народи у питању, исти овај суд је чинио бројне уступке и преседане било да су у питању пресуде, захтјеви за лијечења и слично.

- Борци Војске Републике Српске свог команданта памте онаквог какав је био - чист, достојанствен, храбар, велики јунак, а све ово што други покушавају радити, не може промијенити став његових сабораца - поручују у БОРС-у.

Међународни механизам за кривичне судове одбио је хитни захтјев некадашњег команданта Генералштаба Војске Републике Српске генерала Ратка Младића за привремено или условно пријевремено пуштање на слободу због лошег здравственог стања.

Коментари 0
Повезане вијести
Русија тражи да Младић буде предат Србији или пуштен Русија тражи да Младић буде предат Србији или пуштен
Затражено да хашки осуђеници казну служе у матичној земљи Затражено да хашки осуђеници казну служе у матичној земљи
Здравствено стање генерала Младића и даље лоше Здравствено стање генерала Младића и даље лоше
Најчитаније
  • Ово мора да зна сваки Србин који слави Светог Николу
    23h 5m
    1
  • Сарајевски Срби деценијама сахрањивани на мјесту гдје су данас заједничке институције
    2h 13m
    4
  • Одлазак дјечака са ратне фотографије “Српска мајка”
    2h 12m
    2
  • Францетићеве усташе звјерски убиле чланове породице Симовић
    2h 10m
    8
  • Бацајте кексиће, пси се плаше петарди
    14h 30m
    30