Михајло Голуб најмлађа беба у Источном Новом Сарајеву (ФОТО)

03.07.2025. 20:25
2
ИЗВОР: katera.news

У општини Источно Ново Сарајево вечерас је организована „Конференција беба“ на којој је изабрано трочлано предсједништво.

Титулу најмлађе бебе понио је Михајло Голуб, рођен 12. јуна.

Титулу најстарије бебе понио је Владан Шалварица, рођен 27. јула прошле године, док је беба са највише браће и сестара Милица Самарџија.

Посебно изненађење ове године је и награда Туристичке организације града Источно Сарајево, викенд у хотелу „Лавина“ за цијелу породицу, коју је освојила беба пријављена под редним бројем 17. – Алексеј Бјелица.

Бојана Иконић, шеф друштвених дјелатности општине Источно Ново Сарајево, истакла је да је ријеч о најљепшој и највеселијој манифестацији у овој општини.

Како је истакла, родитељи су бебе пријављивали по доласку, а за малишане је организована права забава.

- Као и сваке године, имамо штанд са бесплатним сладоледима, слаткишима и грицкалицама, цртање по лицу, играње, наступ маскота. Такође, наша три вртића су извела наступе  – рекла је она.

Што се тиче награда, она је рекла да је свака од награђених беба добила поклон кесе од спонзора, те по 200 КМ од општине и по 100 КМ од пекаре „Златно зрно“.

- Осим тога, све бебе које су учествовале добиле су поклон кесе од спонзора, у којима се налазе основне ствари за бебу – навела је она.

  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика

Фото: katera.news

Огњен Самарџија, отац бебе Милице, која има два брата и сестру, рекао је да су дјеца највеће богатство.

- Не само за родитеље већ и за Источно Сарајево и Републику Српску, од дјеце нема ништа важније – рекао је он.

Игор Голуб, отац најмлађе бебе, рекао је да му се допада ова манифестација, као и да је потребно што више садржаја који промовишу породицу и здрав живот.

- Цијело друштво би требало што више да обраћа пажњу на малишане како би их извели на прави пут - поручио је Голуб, који има троје дјеце.

Мирјана Катић је са својим сином Данилом дошла да подржи ову, како каже, лијепу манифестацију која сваке године окупи све већи број најмлађих суграђана.

- Имамо још двије дјевојчице, од 7 и 10 година, тако да смо редовни посјетиоци ове манифестације и чини ми се да општина Источно Ново Сарајево и град Источно Сарајево из дана у дан расту. Ово је доказ да наша општина и град брину о најмлађима – рекла је она.

Коментари 2
  • Generic placeholder image
    Stanisic Maksim 04.07.2025. 11:10
    Odakle su ovi Golubi, pitam jer su sva sela prazna
  • Generic placeholder image
    Jadranka 04.07.2025. 10:09
    Golubi svaka cast
Повезане вијести
Дјеца из Сарајевско-романијске регије све чешће користе сензорну собу Дјеца из Сарајевско-романијске регије све чешће користе сензорну собу
На подручју општина Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа засад нема већих проблема у саобраћају На подручју општина Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа засад нема већих проблема у саоб...
У Источној Илиџи и Источном Новом Сарајеву петак нерадни дан У Источној Илиџи и Источном Новом Сарајеву петак нерадни дан
Најчитаније
  • Рецепти за седам дана поста: Најљепша посна и здрава јела
    13h 22m
    3
  • Шљивићева демантовала тврдње да је "фризерка", па Граховчевој поручила да износи нетачне информације
    6h 55m
    0
  • Театар у сарајевских Срба
    4h 12m
    31
  • Зла коб принцезе Јелене
    13h 16m
    0
  • Правила и значај Божићног поста
    13h 42m
    2