Милану Симетићу мајка даровала бубрег и други пут му спасила живот

21.06.2020. 13:59
0
ИЗВОР: Nezavisne/Катера

Након што је седамнаестогодишњем Милану Симетићу из села Калаблаче у општини Шековићи, прије двије и по године у Падови успјешно трансплантирана јетра његова мајка Снежана Симетић донирала му је и бубрег и тако му по други пут подарила живот, пишу "Независне".

Операцију трансплатације бубрега урадио је тим врхунских доктора из Падове, у сриједу 17.6.2020. године.

Како се наводи на "Фејсбук" страници Свим срцем за Милана и мајка Снежана и Милан су у фази опоравка, уз подршку супруга и тате Јовише, а све захваљујући изврсном медицинском тиму болнице у Италији.

Слика

Јавност је и раније информисана о случају дјечака Милана из шековачког села Калаблаче, који је имао озбиљне здравствене проблеме, прво са бубрезима, који су му 2016. године потпуно отказали, а потом и са функционисањем јетре, па му је једни спас била трансплантација оба органа, преносе "Независне".

Коментари 0
Повезане вијести
Активан хуманитарни број 1402 за Михаелу Филипић из Шековића! Активан хуманитарни број 1402 за Михаелу Филипић из Шековића!
„Анин двор“ одбранио титулу у Паламa „Анин двор“ одбранио титулу у Паламa
Шековићи: Баскеташи прикупили 1 920 KМ за Михаелу Шековићи: Баскеташи прикупили 1 920 KМ за Михаелу
Најчитаније
  • Францетићеве усташе заклале 42 члана породице Пушоња
    21h 14m
    8
  • Убиство судије Илића
    21h 14m
    48
  • Операција ''Лукавац 93'' - Битка за Рогој
    21h 12m
    0
  • Чувајмо сјећање на невино страдале Србе у средњем Подрињу и Бирчу
    12h 41m
    2
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    15h 20m
    4