Мини сајам рукотворина, домаћих производа и умјетнина у Источном Сарајеву

21.05.2022. 13:14
0
ИЗВОР: srna.rs

У Источном Сарајеву данас се одржава мини сајам рукотворина, домаћих производа и умјетнина под називом "Заједно смо јаче" који је организовало 20 удружења из цијеле БиХ.

Један од организатора сајма је Удружење "Пробуди се" Источно Сарајево, чији предсједник Роксанда Мићић каже да је базар организован као завршница два реализована пројекта.

Она је рекла Срни да је кроз први пројекат "Вриједним рукама жена против сиромаштва" било организовано седам курсева из везења, плетења, филцања, ткања, шивења, декупажа и обраде фолије, у којима је учествовало 45 жена.

- То су само почетни курсеви, али довољно да се основе науче - рекла је Мићићева.

Она је додала да се други пројекат односи на умрежавање жена из Републике Српске и ФБиХ.

- Позвали смо 19 удружења, која су се данас овдје и представила - појаснила је она и додала да учествују удружења из Завидовића, Високог, Вогошће, Сарајева, Борика, Рогатице, Сокоца, Пала и Истичног Сарајева.

На мини сајму је подијељено сјеме прошлогодишње највеће тикве, а размјењују се и саднице.

Коментари 0
Повезане вијести
Одржана пројекција филма „Ванбрачна путовања“ у Културном центру Источно Ново Сарајево Одржана пројекција филма „Ванбрачна путовања“ у Културном центру Источно Ново Сарајево
Улична трка „Атлетист 5К“ биће одржана 5. септембра у Источном Сарајеву Улична трка „Атлетист 5К“ биће одржана 5. септембра у Источном Сарајеву
Сребрна плакета Града Источно Сарајево за професорицу Енелу Регоје Сребрна плакета Града Источно Сарајево за професорицу Енелу Регоје
Најчитаније
  • Станко Лопатић – Понос Романије
    16h 15m
    2
  • Фирма „Браћа Марјановић“ запошљава
    10h 18m
  • У четвртак исплата једнократне помоћи за пензионере
    13h 0m
    2
  • Други велики квиз на отвореном вечерас у Палама
    7h 5m
    1
  • Сребрна плакета Града Источно Сарајево за професорицу Енелу Регоје
    9h 3m
    0