Министарство саопштило да ли се прекида настава у Српској

23.12.2024. 17:31
0
ИЗВОР: glassrpske.com

У свим основним и средњим школама у Српској није планирано одгађање наставе, саопштено је из Министарства просвјете и културе Српске.

- Упркос обилним сњежним падавинама које су изазвале проблеме у саобраћају и снабдијевању електричном и топлотном енергијом, настава у већини основних школа, као и у свим средњим школама у Републици Српској, одвија несметано.Према информацијама достављеним од стране предсједника актива директора основних школа, настава је јутрос у 19 основних школа обустављена, у осам школа прекинута у подручним одјељењима, у четири школе настава одвија скраћено, са часовима у трајању од 30 минута, док се у средњим школама, према информацијама актива директора средњих школа, настава одвија несметано - рекли су из овог министарства.

Министарство просвјете и културе апелује на надлежне службе за одржавање путева да и даље дају приоритет чишћењу прилаза образовним установама како би се обезбиједила несметана и сигурна комуникација за ученике, наставно особље и родитеље.

Министарство наставља да прати ситуацију и пружа подршку школама у циљу очувања квалитетног наставног процеса.

Коментари 0
Повезане вијести
Данас исплата накнада корисницима борачко-инвалидске заштите Данас исплата накнада корисницима борачко-инвалидске заштите
Сутра исплата мјесечног борачког додатка и накнада корисницима социјалних давања Сутра исплата мјесечног борачког додатка и накнада корисницима социјалних давања
У Српској рођено 12 беба У Српској рођено 12 беба
Најчитаније
  • На данашњи дан крунисан Душан Стефан Немањић и проглашена патријаршија
    6h 10m
    3
  • Стари Брод - свједочанство Николе Билића
    6h 7m
    3
  • Александар Шкрабов Владимирович – Саша Рус
    6h 1m
    0
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    6h 43m
    0
  • Пале: Сљедеће седмице почиње изградња кружног тока код аутобуске станице, најављене измјене режима саобраћаја
    5h 25m
    0