Митрополит Хризостом служиће литургију у Сокоцу

08.01.2021. 10:16
0
ИЗВОР: Срна

Његово високопреосвештенство митрополит дабробосански Хризостом служиће јутрос, другог дана Божића, Свету архијерејску литургију у Цркви Светог пророка Илије у Сокоцу.

Сутра ће митрополит дабробосански Хризостом служити у Саборној цркви у Сарајеву, а у недјељу, 10. јануара, у Старој цркви у Сарајеву, објављено је на званичној страници Митроплије дабробосанске.

У четвртак, 14. јануара, на Мали Божић, митрополит Хризостом ће служити Свету архијерејску литургију у Храму Сабор Светог архангела Гаврила на Палама.

Почетак литургија је у 9.00 часова.

Митрополит је јуче, на празник Христовог рођења, Свету архијерејску литургију служио у Храму Светог Саве у Београду.

Митрополит Хризостом је привремено постављен на чело Српске православне цркве /СПЦ/ након упокојења Његове светости патријарха српског Иринеја 20. новембра.

Његово високопреосвештенство митрополит дабробосански Хризостом ће на челу СПЦ бити до избора новог патријарха, који према Уставу СПЦ треба бити изабран у року од три мјесеца од смрти претходника.

Коментари 0
Повезане вијести
У Сокоцу промовисана књига "Горостаси горе Романије" аутора Миливоја Јанковића У Сокоцу промовисана књига "Горостаси горе Романије" аутора Миливоја Јанковића
Премијера филма „Children in Gehenna“ 30. јуна у Сокоцу Премијера филма „Children in Gehenna“ 30. јуна у Сокоцу
Почело обиљежавање Дана одбране Сарајевско-романијске регије Почело обиљежавање Дана одбране Сарајевско-романијске регије
Најчитаније
  • Супер КОРТ маркет у Источном Сарајеву запошљава нове чланове
    2h 24m
    0
  • Романијска Лазарица – права небесница
    6h 51m
    0
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    7h 13m
    0
  • Масовни отказ љекара у ФБиХ
    6h 20m
    0
  • Како се потоњи краљ Србије нашао у устаничком вртлогу по Херцеговини и Босни
    7h 51m
    6