Митрополит Хризостом сутра освештава споменик погинулим борцима у Сокоцу

12.10.2024. 13:49
0
ИЗВОР: srna.rs

Његово високопреосвештенство митрополит дабробосански Хризостом освештаће сутра спомен-обиљежје са именима 28 српских бораца и шест цивила из мјесне заједнице Каљина код Сокоца погинулих у Одбрамбено-отаџбинском рату.

Споменик српским борцима и цивилима недавно је у порти Храма Светог Василија Острошког у Каљини подигла Борачка организација општине Соколац.

Претходно ће митрополит служити прву литургију у овом храму, чија је изградња у току, најављено је из Црквене општине Соколац.

Дочек митрополита Хризостома у Каљини предвиђен је у 8.45 часова, а Света архијерејска литургија у 9.00 часова.

На Цркви Светог Василија Острошког у Каљини изводе се завршни радови, након којих ће храм бити освештан.

Коментари 0
Повезане вијести
Из наше прошлости: Како је настао Соколац Из наше прошлости: Како је настао Соколац
Притворена жена из Сокоца осумњичена за покушај убиства мужа Притворена жена из Сокоца осумњичена за покушај убиства мужа
Затражен притвор за Сокочанку која је покушала да убије мужа Затражен притвор за Сокочанку која је покушала да убије мужа
Најчитаније
  • Из наше прошлости: Како је настао Соколац
    15h 54m
    14
  • Невесињац који је војничке чинове стекао у пет свјетских армија
    14h 43m
    0
  • Ријечи које су добиле назив по одређеним људима
    15h 5m
    30
  • Од данас скупља струја у Српској
    14h 42m
    2
  • Да ли ће надлежни реаговати како би се спријечиле нове трагедије на путевима источног дијела Српске?
    13h 9m
    6