Митрополит Хризостом сутра служи архијерејску Литургију у Палама

13.01.2021. 21:38
0
ИЗВОР: СРНА

Његово високопреосвештенство митрополит дабробосански Хризостом сутра ће служити Свету архијерејску Литургију у Саборном храму Светог архангела Гаврила у Палама, са почетком у 09.00 часова, саопштено је из Митрополије.

Митрополит ће Литургију служити поводом празника Обрезања Господа Исуса Христа, Светог Василија Великог, односно, Мали Божића и српске Нове године.

Митрополит Хризостом привремено је постављен на чело Српске православне цркве након упокојења Његове светости патријарха српског Иринеја 20. новембра.

Његово високопреосвештенство митрополит дабробосански Хризостом ће на челу СПЦ бити до избора новог патријарха, који према Уставу СПЦ треба бити изабран у року од три мјесеца од смрти претходника.

Коментари 0
Повезане вијести
Хуманитарна група "Вукови" са Пала покренула акцију за Милију Мумовића Хуманитарна група "Вукови" са Пала покренула акцију за Милију Мумовића
Пале: Отворена изложба радова са ликовне колоније "Власина" Пале: Отворена изложба радова са ликовне колоније "Власина"
У Палама одигран музичко-сценски наступ о Светом краљу Милутину У Палама одигран музичко-сценски наступ о Светом краљу Милутину
Најчитаније
  • Урош Нејаки - посљедњи српски цар
    5h 58m
    1
  • Рецепт за посне кифле
    6h 2m
    0
  • Mолитвa коју треба изговорити на Ваведење Пресвете Богородице
    6h 3m
    0
  • Посни пужићи са ајваром
    18h 20m
    0
  • Помозимо Весни Субашић из Источног Сарајева
    3h 58m
    0