Митрополит Хризостом у суботу служи у цркви у Жљебовима

15.10.2024. 09:16
0
ИЗВОР: srna.rs

Његово високопреосвештенство митрополит дабробосански Хризостом освештаће Цркву Светог апостола Томе у селу Жљебови код Сокоца у суботу, 19. октобра, рекли су Срни у Црквеној општини Соколац.

Дочек митрополита у Жљебовима планиран је у 8.30 часова, а Света архијерејска литургија у новосаграђеном храму почиње од 9.00 часова.

Из Црквене општине Соколац позивају вјерујући народ да својим присуством увеличају овај свети чин.

Српска црква и вјерници обиљежавају празник Томиндан као успомену на Светог Тому, једног од 12 Христових апостола, који је проповиједао у Индији и пострадао за Христа избоден са пет копаља.

Према Православном вјечном календару, Тома је по природи био скептик, али његова сумња и провјеравање свједоче о истинитости догађаја везаних за Христов живот и рад, нарочито Васкрсење.

Коментари 0
Повезане вијести
У Сокоцу промовисана књига "Горостаси горе Романије" аутора Миливоја Јанковића У Сокоцу промовисана књига "Горостаси горе Романије" аутора Миливоја Јанковића
Премијера филма „Children in Gehenna“ 30. јуна у Сокоцу Премијера филма „Children in Gehenna“ 30. јуна у Сокоцу
Почело обиљежавање Дана одбране Сарајевско-романијске регије Почело обиљежавање Дана одбране Сарајевско-романијске регије
Најчитаније
  • „Касперијада“ сутра у Палама
    19h 7m
    0
  • На Електротехничком факултету промовисано 49 инжењера и један мастер електротехнике (ФОТО)
    17h 18m
    0
  • Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
    9h 45m
    0
  • Вечерас "Конференција беба" у Источној Илиџи
    20h 50m
    0
  • Изабрано трочлано предсједништво беба у Источној Илиџи, најмлађа беба Тадеј Симић
    10h 10m
    0