Митрополит Хризостом у суботу служи у Тилави

23.11.2022. 09:22
0
ИЗВОР: katera.news

Његово високопреосвештенство митрополит дабробосански Хризостом служиће Свету архијерејску литургију у Храму Свете мајке Ангелине у Тилави у суботу, 26. новембра.

Дочек митрополита Хризостома планиран је у 9.15 часова, а почетак литургије у 9.30 часова, најављено је из овог храма.

Преподобна мати Ангелина била је жена слијепог српског деспота Стефана Бранковића, која се након смрти мужа замонашила и посветила изградњи цркава и манастира. Њене чудотворне мошти почивају у манастиру Крушедол заједно са моштима мужа и синова Максима и Јована.

Коментари 0
Повезане вијести
Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева - Јово Јанковић Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева - Јово Јанковић
Сјемећ добија нови духовни центар, почела припрема за градњу Цркве Огњене Марије Сјемећ добија нови духовни центар, почела припрема за градњу Цркве Огњене Марије
Сјећање на Матеју Радовића не блиједи Сјећање на Матеју Радовића не блиједи
Најчитаније
  • Козара – епопеја српског страдања
    11h 21m
    4
  • Јелићева: Студије у Русији, а знање за Републику Српску
    9h 40m
    0
  • Предложено да се млађима од 14 година забрани вожња тротинета у БиХ
    9h 16m
    2
  • Кћерка Бранка Пантелића Пантера, легендарног команданта – „Мој тата је био лудо храбар човјек, био је прави“
    10h 2m
    0
  • Жртва палих бораца не смије бити заборављена
    5h 50m
    1