Митровић јунак тријумфа Србије над Ирском у Пиксијевом дебију

25.03.2021. 09:52
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Фудбалска репрезентација Србије, предвођена новим селектором Драганом Стојковићем Пиксијем, побиједила је Републику Ирску на старту квалификација за Свјетско првенство у Катару 2022. године резултатом 3:2 (1:1)

Јунак тријумфа Орлова био је Александар Митровић који је ушао са клупе, за шест минута дао два гола и тако стигао легендарног Стјепана Бобека на листи најбољих стријелаца репрезентације.

Нападач Фулама је тресао мрежу Ираца у 69. и 75. минуту за свој 37. и 38. гол у дресу Србије која је губила од 18. минута поготком Брауна, али је на полувријеме отишла са неријешеним резултатом послије шута Влаховића у 40. минуту.

Гости су у 86. искористили грешку одбране Орлова и преко Колинса смањили на 3:2, али је то било све што су урадили.

У другом мечу А групе Португал је савладао Азербејџан 1:0. Србија у суботу дочекује Португал, а потом у уторак гостује у Азербејџану.