Могућа несташица тоалет папира због блокаде Суецког канала

26.03.2021. 18:11
0
ИЗВОР: Nezavisne.com

 Блокада Суецког канала могла би да узрокује велике несташице тоалет папира, попут оних виђених на почетку пандемије, наводи агенција Blumberg.

Власник Ever Green- a, џиновског 200.000 тона тешког брода који се ове недјеље због снажног вјетра насукао и препријечио Суецки канал, извинио се због блокирања једног од најважнијих трговачких путева, што би могло да изазове глобалну кризу снабдијевања.

Читава флотила теретних бродова стоји заробљена иза огромног брода, а Валтер Шалка, извршни директор бразилске компаније за производњу дрвне пулпе Suzano, рекао је за Blumberg да та фирма сада има великих проблема у транспорту те сировине за производњу тоалет папира.

Гужва у Суецком каналу долази у вријеме већ постојећег мањка транспортних теретних бродова узрокованог повећаном потражњом у Кини и смањивању залиха.

Шалка је забринут да ће се проблем још погоршати, што ће заузврат допринијети великом ремећењу трговине пулпом и посљедично производњи тоалет папира, ако произвођачи не добију довољно те сировине, јавља Blumberg.

Компанија Suzano из Сао Паола производи око трећину глобалне дрвне пулпе. Око 50 контејнерских бродова дневно прође кроз Суецки канал, али су сада сви они блокирани због тога што се брод Ever Green насукао.

Стручњаци су већ упозорили да се, уколико се застој настави, могу очекивати несташице свакодневних потрошних намирница.

Коментари 0
Повезане вијести
Евер Гивен ће поново покушати да прође Суецким каналом Евер Гивен ће поново покушати да прође Суецким каналом
"Евер Гивен" помјерио крму и кормило, али Суецки канал још увијек блокиран "Евер Гивен" помјерио крму и кормило, али Суецки канал још увијек блокиран
Најчитаније
  • Паљанин ухапшен због напада на раднике инспекције
    19h 24m
    2
  • Заборављени коријени: Манастир Липље - Теслић (ВИДЕО)
    20h 43m
    0
  • Због снијега обустава саобраћаја преко Рогоја, снијег и гране на коловозу од Сокоца до Власенице
    21h 52m
    1
  • Блажујски свештеник Реља Спајић гледао је смрти у очи, али није клекнуо пред усташама
    20h 44m
    0
  • Због разбојништва над радником бензинске пумпе у Источној Илиџи ухапшена два лица
    19h 47m
    0