МУП Српске упозорава: Стигао опасан Тик Ток "Супермен изазов"

11.12.2024. 11:00
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Полицијска управа Бањалука располаже информацијама да је опасни такозвани "Супермен изазов" који промовише друштвена мрежа Тик Ток, а у којем двоје дјеце бацају треће дјете у ваздух и при томе се снимају, присутан и на подручју бањалучке регије.

- У циљу превенције нежељених посљедица, апелујемо на родитеље/старатеље да обрате пажњу на активности своје дјеце на интернету и са њима разговарају о потенцијалним опасностима на друштвеним мрежама - саопштила је ПУ Бањалука.

Полицијској управи Бањалука је пријављено да је једно малољетно лице задобило тешке тјелесне повреде управо приликом извођења овог Тик Ток изазова, али срећом није животно угрожено.

- Скрећемо пажњу управо родитељима да сходно пословној политици наведене платформе, корисници ове мреже не могу бити особе млађе од 13 година, али нажалост подаци говоре о масовној употреби наведене апликације од стране тинејџера, па и млађе дјеце. Из тог разлога јако је значајно да се родитељи добро информишу о овој друштвеној мрежи, њеним могућностима и предузму мјере надзора и техничке заштите, јер и сам Тик Ток нуди опције подешавања са циљем заштите малољетника - навели су из ПУ Бањалука.

Коментари 0
Повезане вијести
Упозорење на олујни вјетар Упозорење на олујни вјетар
МУП Српске набавља радаре за 35 милиона марака МУП Српске набавља радаре за 35 милиона марака
Повучена дјечија свјетиљка из Kине због опасности од струјног удара Повучена дјечија свјетиљка из Kине због опасности од струјног удара
Најчитаније
  • Фирма "Међо" из Источног Сарајева запошљава!
    23h 56m
    0
  • САД укинуо санкције Милораду Додику и званичницима Српске
    20h 21m
    12
  • Божовић: Изгледа да је Додик ову партију добио, а Српска изгубила
    14h 47m
    0
  • Прича о Луки Вукаловићу је прича о јунаштву, родољубљу, части и жртвовању
    3h 12m
    2
  • Пад Отоманске империје
    3h 3m
    0