Na Филозофском факултету обиљежена седмица медијске и информационе писмености

29.10.2019. 10:40
0
ИЗВОР: ff.ues.rs.ba

У оквиру обиљежавања глобалне УНЕСКОВЕ седмице медијске и информационе писмености на Филозофском факултету Универзитета у Источном Сарајеву јуче је одржано предавање на тему „Улога регулатора у процесу медијске и информационе писмености“ које је организовала Катедра за новинарство и политикологију у сарадњи са  Регулаторном агенцијом за комуникације БиХ.

Шеф одсјека за садржаје и медијску писменост у Регулаторној агенцији за комуникације БиХ Леа Ченгић нагласила је да је унапређење медијске и информационе писмености један од кључних задатака регулатора.

Према њеној оцјени грађани требају анализирати, критички вриједновати и разумјети медијски садржај како би себе, а посебно малољетнике заштитили од потенцијално штетних и непримјерених садржаја.

Руководилац Катедре за новинарство и политикологију Вук Вучетић истакао је да медијска писменост представља цјеложивотни развој  критичке свијести у контексту пропитивању медијских садржаја, али и способност критичког кориштења нових комуникацијских технологија.

Обиљежавање глобалне УНЕСКОВЕ седмице медијске и информационе писмености траје од 24. до 31. октобра 2019. године.

Коментари 0
Повезане вијести
Пале: Наредних дана потрага за крдом јелена који уништавају усјеве Пале: Наредних дана потрага за крдом јелена који уништавају усјеве
Из буџета предсједника Републике Српске биће одобрена средства за изградњу вртића у Палама Из буџета предсједника Републике Српске биће одобрена средства за изградњу вртића у Палама
Новосађани побједници турнира у уличном баскету Новосађани побједници турнира у уличном баскету
Најчитаније
  • Сјећање на убијене цивиле у селу Пресјеница
    12h 45m
    11
  • Чувајмо сјећање на невино страдале Србе у средњем Подрињу и Бирчу
    7h 54m
    2
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    6h 12m
    0
  • Зија Диздаревић и Звонимир Шубић, писци о којима се ћути (ФОТО)
    7h 33m
    0
  • Изгорјело возило у мјесту Клек
    1h 52m
    0