На Клиници за дјечије болести хоспитализовано 11 дјеце обољеле од менингитиса

28.10.2024. 13:12
0
ИЗВОР: srna.rs

Под дијагнозом менингитиса 11 д‌јеце хоспитализовано је на Клиници за д‌јечије болести Универзитетског клиничког центра Републике Српске, /УКЦ/, речено је Срни у овој здравственој установи.

Најмлађе дијете узраста је шест мјесеци, а најстарије 12 година.

- Они имају општи инфективни синдром, позитивне менингеалне знаке и сви су тренутно стабилни - рекли су у УКЦ Републике Српске.

Из УКЦ-а су додали да на Клиници за д‌јечије болести УКЦ, не хоспитализују особе са знацима неуроинфекције узраста преко 15 година.

Коментари 0
Повезане вијести
У Српској рођено 26 беба У Српској рођено 26 беба
Прва свједочанства из Требиња у аудио-визуелној бази Меморијалног центра Републике Српске Прва свједочанства из Требиња у аудио-визуелној бази Меморијалног центра Републике Српске
Како изгледају "обнове" саобраћајница у источној Српској Како изгледају "обнове" саобраћајница у источној Српској
Најчитаније
  • Станишић одговорио Божовићу
    22h 57m
    6
  • Трифковић: Електродистрибуција није фарма за подјелу кока носиља
    22h 44m
    4
  • На данашњи дан се српска застава вијорила на Бијелој кући
    21h 3m
    4
  • „Веза између кока носиља и преноса струје на даљину - Тесла би завидио“
    20h 31m
    1
  • Земљотрес код Сарајева
    6h 27m
    0