У Републици Српској се од тешке акутне респираторне инфекције лијече 142 пацијента, а регистровано је 687 случајева обољења сличних грипу, речено је Срни у Институту за јавно здравство Српске.
На лијечењу од тешке респираторне инфекције у Универзитетском клиничком центру Републике Српске било је 99 пацијента, у болници у Приједору 15, у Бијељини 11, Градишци пет, у Требињу седам, по два пацијента у болницама у Невесињу и Фочи и један у Зворнику.
Домови здравља у Републици Српској прошле седмице су пријавили 4.485 случајева акутних респираторних инфекција.
Када је ријеч о овим и обољењима сличним грипу, највећи број пацијената је узраста од пет до 14 година и од 30 до 64 године.
Највише обољења сличних грипу пријављено је у регијама Фоче и Источног Сарајева.
Од октобра је у Републици Српској пријављено 150.792 акутних респираторних инфекција, обољења сличних грипу 22.276, те 2.928 тешких акутних респираторних инфекција.
I am in truth enchant‚e ' to glance at this blog posts which consists of tons of useful facts, thanks representing providing such data. http://fulloyuntr.10tl.net/member.php?action=profile&uid=3240