На Ликовном сабору у Палама награђен сликар Чедомир Кесић

11.07.2019. 08:50
0
ИЗВОР: СРНА

У Палама је синоћ одржан избор најбоље слике коју су овогодишњи учесници 6. Ликовног сабора донијели из свог атељеа, а побједник је сликар из Панчева Чедомир Кесић који је добио Плакету сликарско писмо и новчану награду од 200 евра.

Ликовни сабор почео је 6. јула у организацији Удружења љубитеља умјетности Пале – УЉУП и окупио је 18 умјетника из Републике Српске, Србије, Словеније. 

Предсједник овог удружења Горан Шиник рекао је да је циљ Сабора да постане респектабилан и међународни. 

Он ја навео да је Чедомир Кесић сјајан умјетник, који је три пута био лауреат, а биће и селектор наредног Ликовног сабора. 

“И осталих 17 сликара су сјајни умјетници, а овај сабор је најбољи до сада”, истакао је Шиник. 

Шиник је најавио да ће у петак, 12. јула, бити бирана најбоља слика настала на колонији, а изабраће је чланови УЉУП-а. Лауреат добија симболичну награду од 200 евра. 

Кесић каже да је у галерији изложено много добрих слика и да његове колеге заслужују пажњу коју је он добио вечерас. 

Основни циљ Удружење љубитеља умјетности Пале јесте организација манифестација из области ликовне и музичке умјетности, позоришта, књижевности и филма. 

Овогодишњи Ликовни сабор трајаће до суботе, 13. јула.

Коментари 0
Повезане вијести
У понедјељак промоција књиге „Добројутро Данило“ у Палама У понедјељак промоција књиге „Добројутро Данило“ у Палама
Вечерас отварање 14. изложбе ручних радова у Палама Вечерас отварање 14. изложбе ручних радова у Палама
Друга Трка кроз Пале 5К 17. маја Друга Трка кроз Пале 5К 17. маја
Најчитаније
  • Дан када је за одбрану Српске Илиџе и српског народа животе дало 12 Илиџанаца
    12h 28m
    2
  • Годишњица бомбардовања РТС-а
    12h 14m
    0
  • Данас је Дан планете Земље
    12h 25m
    1
  • Првенство БиХ у олимпијском боксу у Источном Сарајеву од 24. до 26. априла
    10h 1m
    0
  • СШЦ "Пале": Планиран упис 196 ученика, на располагању нови смјер
    9h 58m
    0