На међународном џиу-џицу турниру око 200 такмичара

07.09.2019. 14:46
0
ИЗВОР: Срна

На Палама је данас отворен међународни џиу-џицу турнир "Трофеј Јафорина, Пале опен 2019" који је окупио око 200 такмичара из 14 клубова из пет земаља.

На турниру, које се на Палама одржава по други пут, учествују такмичари из Словеније, Македоније, Црне Горе, Србије и БиХ.

Организатори турнир су ДЖиу-џицу клуб "Јахорина" и ДЖиу-џицу савез Републике Српске, а покровитељи општина Пале и Скупштина града Источно Сарајево.

Шеф кабинета градоначелника Источног Сарајева Огњен Југовић рекао је да ће Град и даље подржавати ову спортску манифестацију која је за сваку похвалу.

Он додаје да велику захвалност као локална заједница дугују организаторима Дејану Јеркићу и Стефану Босиљчићу на њиховом ентузијазму да се овај турнир одржи под паролом "Једно дијете више у сали, једно мање на улици".

"Град Источно Сарајево на све начине покушава да подржи све спортске клубове и манифестације", истакао је Југовић.

Предсједник Скупштине општине Пале Синиша Ласица нада се да ће овај турнир из године у годину бити све бољи.

"Једна смо од ријетких општина која у сваком моменту може и жели да помогне свим спортским клубовима", наводи Ласица.

Турнир се одржава у Спортско-пословном центру "Пале".

Коментари 0
Повезане вијести
Споменица "Жепа, јуни 1992. године" корак ка истини о мучкој засједи и убиству 45 српских војника Споменица "Жепа, јуни 1992. године" корак ка истини о мучкој засједи и убиству 45 српских ...
Вечерас у Палама јавна трибина о Споменици „Жепа, јуни 1992. Године“ Вечерас у Палама јавна трибина о Споменици „Жепа, јуни 1992. Године“
Од Пала до научног признања у Москви: Прича Анђеле Вуковић Од Пала до научног признања у Москви: Прича Анђеле Вуковић
Најчитаније
  • Лице које је пуцало из ватреног оружја у Палама предат тужиоцу ОЈТ Источно Сарајево
    22h 51m
    0
  • Др Ивана Кујачић нови специјалиста патологије у Болници „Србија“
    23h 49m
    1
  • Приче из Великог рата: Тројица браће Марјановић примjер како се брани отаџбина
    20h 29m
    0
  • Рогатица: Ново насеље наставља да се шири
    22h 15m
    0
  • Споменица "Жепа, јуни 1992. године" корак ка истини о мучкој засједи и убиству 45 српских војника
    16h 20m
    0