На ширем подручју Романије забијелио снијег

17.04.2024. 08:14
0
ИЗВОР: srna.rs

На ширем подручју Романије пада слаб снијег који се, према информацији из "Романијапутева" за сада не задржава на коловозу, али је забијелио на подручју Сокоца и Хан Пијеска, гдје су бехар и вегетација у пуном јеку, јавља дописник Срне са Сокоца.

У "Романијапутевима"су нагласили да прате ситуацију и да је неколико возила не терену, који ће, уколико буде требало извршити превентивно посипање коловоза на појединим превојима на Романији и Јахорини гдје се температура почела да спушта испод нуле.

На осталим магистралним и регионалним путевима Сарајевско-романијске регије вози се по мокрим коловозима па се препоручује опрез.

Снијег је почео да пада синоћ, а према подацима Метеоролошке станице на Сокоцу је јутарња температура нула степени, док је висина снијега два центиметра.

"Романијапутеви", предузеће са сједиштем у Подроманији код Сокоца, уз више дјелатности, брине и о одржавању у зимском периоду више од 600 километара магистралних и регионалних путева у источном дијелу Републике Српске.

Коментари 0
Повезане вијести
Романија ускоро добија нову планинарску стазу Романија ускоро добија нову планинарску стазу
Бициклистичка трка „Романија зове 5“ у суботу Бициклистичка трка „Романија зове 5“ у суботу
Стигло захлађење: Ево гдје има снијега Стигло захлађење: Ево гдје има снијега
Најчитаније
  • Фирма “Konstrukcije Monting” запошљава раднике у стални радни однос
    5h 46m
    1
  • Дола - пивски Витлејем и Зид плача
    6h 35m
    4
  • Источно Ново Сарајево: Комплетан Општински одбор ДЕМОС-а прешао у Уједињену Српску
    3h 22m
    4
  • Све тајне Карађорђевог тајног савјетника Ивана Југовића
    6h 36m
    1
  • Божовић: Маске падају и свака звјерка показује свој траг
    20h 24m
    1