На Сокоцу организована акција "Лако је брзину смањити"

09.07.2025. 15:12
0
ИЗВОР: srna.rs

 На Сокоцу је данас организована акција у оквиру превентивне кампање "Лако је брзину смањити" чији је главни циљ повећање нивоа безбједности у саобраћају.
Секретар Ауто-мото друштва Соколац Срђан Амовић рекао је Срни да је циљ ове активности подизање свијести о значају поштовања ограничења брзине.

Он је истакао да је Ауто-мото друштво Соколац у сарадњи са Полицијском станицом Соколац у данашњој превентивној акцији возаче упозоравало на поштовање прописане брзине, дијелећи промотивни материјал са препорукама смањења брзине, поштовања знакова ограничења и обавезе везања појаса.

Амовић је рекао да је возачима дијељен и промо-материјал који подсјећа мотоциклисте на значај ношења заштитне кациге и упаљених свјетала, као и на то да не одузимају првенство пролаза мотоциклистима и пазе на "мртви угао" код престројавања и претицања.

Превентивна кампању "Лако је брзину смањити" организује Министарство унутрашњих послова Републике Српске у сарадњи са Агенцијом за безбједност саобраћаја и Ауто-мото савезом Српске.

Коментари 0
Повезане вијести
Соколац: Оштећен апарат за игре на срећу Соколац: Оштећен апарат за игре на срећу
Возачи у БиХ за казне дугују 31 милион КМ, ко су рекордери? Возачи у БиХ за казне дугују 31 милион КМ, ко су рекордери?
Љубинко Нешковић (1954-2020) један од најбољих техничара "Гласинца" свих времена Љубинко Нешковић (1954-2020) један од најбољих техничара "Гласинца" свих времена
Најчитаније
  • Освајање Соколовић колоније (Дванаест жигосаних, прича прва)
    16h 15m
    19
  • Прича Момa Капора за све који цијели живот нешто чекају
    3h 19m
    53
  • Како је настајало Источно Сарајево (II дио)
    6h 22m
    3
  • Подизање Хиландара из пепела: Годишњица пожара и велика обнова немањићке задужбине (ВИДЕО)
    6h 52m
    54
  • Регистрација возила поново поскупљује
    4h 53m
    0