На Тјентишту се данас одржава међународни турнир “Сутјеска 2022”

08.05.2022. 10:07
0
ИЗВОР: srna.rs

Први међународни турнир у шаху за младе “Сутјеска” биће одржан данас на Тјентишту, а очекује се учешће 70 младих из Републике Српске, БиХ, Србије и Црне Горе.

Турнир поводом Дана побједе над фашизмом организује Омладински шаховски клуб “9. јануар” из Фоче, у сарадњи са Шаховским савезом Републике Српске и Националним парком “Сутјеска”.

Млади ће на турниру бити подијељени у три узрасне категорије – до 10, 14 и 18 година, с тим што ће се награде дијелити у шест категорија – до 8, 10, 12, 14, 16 и 18 година.

Играће заједно дјечаци и дјевојчице, а награде ће се дијелити посебно у мушкој и женској конкуренцији.

Такмичење ће се одржати у хотелу “Младост” у Националном парку “Сутјеска”, а свечано отварање је у 11.30 часова.

Коментари 0
Повезане вијести
Двоје Гачана теже повријеђено недалеко од Тјентишта Двоје Гачана теже повријеђено недалеко од Тјентишта
На Тјентишту погинуо мотоциклиста На Тјентишту погинуо мотоциклиста
"Долина хероја" на Сутјесци никада неће бити заборављена (ФОТО) "Долина хероја" на Сутјесци никада неће бити заборављена (ФОТО)
Најчитаније
  • Распоред богослужења за васкршње празнике у храмовима у Источном Сарајеву и Сарајеву
    9h 22m
    0
  • Неђо Аврам из Калиновика - Прослава Васкрса некад и сад
    14h 29m
    0
  • Одлазак на литургије и духовна припрема најважнији дио Васкрса
    13h 3m
    3
  • Влашки: Oд почетка године изречене казне од 82.900 КМ
    7h 53m
    1
  • Дјевојчице из Источног Сарајева чувају традицију веза у модерном добу
    18h 38m
    0