На Универзитету у Источном Сарајеву почела предаја докумената за упис студената у други рок

25.08.2025. 10:47
0
ИЗВОР: srna.rs

 На Универзитету у Источном Сарајеву данас је почела предаја докумената за упис студента у другом року у прву годину првог, другог и трећег циклуса студија у академској 2025/2026. години.

Предаја докумената је до 29. августа, а други уписни рок организоваће чланице Универзитета у Источном Сарајеву које у првом року нису уписале планирани број студената.

За упис у прву годину првог циклуса студија има мјеста за 1.006 студената, од којих 401 може бити уписан на буџет, 225 на самофинансирање, те 264 страних и 116 ванредних студената, саопштено је из Универзитета у Источном Сарајеву.

На Универзитету у Источном Сарајеву пријава кандидата на све факултете, односно академије, осим на Медицински факултет Фоча, може се извршити и електронским путем /estudent.ues.rs.ba/ од данас па до 30. августа.

Кандидати који пријаву реализују електронским путем дужни су конкурсну документацију доставити приликом полагања пријемног испита.

Пријемни испит биће одржан 1. септембра у 9.00 часова.

На Музичкој академији Источно Сарајево и Академији ликовних умјетности Требиње Универзитета у Источном Сарајеву пријемни испит биће одржан 1. и 2. септембра у 9.00 часова.

Пријављивање кандидата за студијске програме Медицина, Стоматологија и Здравствена њега на енглеском језику на Медицинском факултету Фоча почиње данас, а завршава се 29. августа, и то путем имејл-адресе /studiesinenglishmf@gmail.com/. Кандидати ће полагати пријемни испит онлајн 4. септембра у 9.00 часова.

Пријављивање кандидата на студијске програме Електротехничког факултета у Источном Сарајеву на енглеском језику почело је 18. августа, а завршава се 29. августа путем имејл-адресе /kontakt@etf.ues.rs.ba/. Полагање пријемног испита биће одржано онлајн 4. септембра у 9.00 часова, наводи се у саопштењу.

Пријављивање кандидата на студијски програм Хемијско инжењерство и технологија на енглеском језику на Технолошком факултету Зворник је од 18. до 29. августа путем имејл-адресе /studsluzbatfzv@gmail.com/. Полагања пријемног испита биће одржано онлајн 4. септембра у 9.00 часова.

Факултети, односно академије Универзитета у Источном Сарајеву који у другом уписном року не упишу планирани број студената могу организовати и трећи уписни рок по распореду који сами утврде тако да упис буде завршен до 30. септембра.

Објављивање резултата конкурса је до 3. септембра, а упис примљених кандидата почиње 8. и завршава се 12. септембра.

Конкурс за упис студената на други и трећи циклус студија на Универзитету у Источном Сарајеву отворен је од 23. јуна до 17. октобра, до када ће кандидати моћи предати своје пријаве факултету, односно академији.

Пријава се у истом року може поднијети и електронским путем /естудент.уес.рс.ба/, осим за упис на Медицински факултет Фоча. У случају пријаве електронским путем кандидати су дужни конкурсну документацију доставити приликом полагања пријемног испита.

Коментари 0
Повезане вијести
Универзитет у Источном Сарајеву: Почело пријављивање кандидата за упис у академску 2026/27. годину Универзитет у Источном Сарајеву: Почело пријављивање кандидата за упис у академску 2026/27...
Удружење студената „Стелекс“ покреће акцију „Желим поново да упишем ЕТФ“ Удружење студената „Стелекс“ покреће акцију „Желим поново да упишем ЕТФ“
Уприличена свечана промоција дипломираних и мастер музичара Уприличена свечана промоција дипломираних и мастер музичара
Најчитаније
  • Стијаковић: Тог дана усташе су заклале 22 члана моје најближе породице
    23h 27m
    0
  • „Касперијада“ сутра у Палама
    9h 18m
    0
  • Вечерас "Конференција беба" у Источној Илиџи
    11h 1m
    0
  • На Електротехничком факултету промовисано 49 инжењера и један мастер електротехнике (ФОТО)
    7h 29m
    0
  • Универзитет у Источном Сарајеву остварио значајан међународни успјех
    23h 2m
    1