Нада Живковић болује од ријетког типа карцинома дојке и потребна јој је наша помоћ!

07.10.2025. 09:15
0
ИЗВОР: katera.news

Благословом Његовог високопреосвештенства архиепископа сарајевско-сребреничког и митрополита дабробосанског господина Хризостома покренута је акција прикупљања помоћи за лијечење Наде Живковић из Травника, која болује од ријетког типа карцинома дојке.

Нада је супруга православног свештеника, протојереја-ставрофора Горана Живковића, пароха травничког. У септембру јој је дијагностификован карцином и пред њом се налази дуг пут ка оздрављењу. Поред операције, чије трошкове покрива Фонд здравственог осигурања, Нада ће морати да прође и кроз циклус скупих хемиотерапија и имунотерапија чије трошкове ће породица морати да финансира.

Прописано је укупно 17 терапија, осам прије оперативног захвата и девет након операције, а њихова укупна цијена износи 51.000,00 евра.

- Током двадесет пет година проведених на парохији у ФБиХ сусретали су се са многим тешкоћама и искушењима, чврсто вјерујући и увијек идући Христовим путем. Сада је пред њима ново искушење које прихватају незлобивог срца, као крст који је Господ положио на њих. Ми смо, као њихова браћа и сестре у Христу призвани да им помогнемо, онако како смо у могућности. Стога смо одлучили да покренемо ову акцију и да им, макар дјелимично, олакшамо тешку борбу која им предстоји – навело је свештенство архијерејског намјесништва травничко-зеничког.

Сви који су у могућности да финансијски подрже ову акцију, то могу учинити уплатом на рачун високопречасног протојереја-ставрофора Горана Живковића са назнаком ЗА ЛИЈЕЧЕЊЕ НАДЕ ЖИВКОВИЋ на број рачуна 5620998027259259.

- Такође, своје прилоге можете уплатити и лично код својих парохијских свештеника – додало је свештенство архијерејског намјесништва травничко-зеничког.

Коментари 0
Повезане вијести
Позовимо 17046 за Весну Субашић! Позовимо 17046 за Весну Субашић!
Паљанин Александар Брезо нас треба – будимо хумани! Паљанин Александар Брезо нас треба – будимо хумани!
Хуманитарна акција: Помозимо Милији Мумовићу у борби против мултипле склерозе Хуманитарна акција: Помозимо Милији Мумовићу у борби против мултипле склерозе
Најчитаније
  • Зашто је сваки Немањић био Стефан?
    18h 31m
    1
  • Заборављени коријени: Манастир Вардиште - Вишеград (ВИДЕО)
    18h 30m
    0
  • Због временских услова забрана саобраћаја преко Романије
    5h 5m
    0
  • Апел за истицање застава Републике Српске 21. новембра у Палама
    11h 28m
    1
  • Полицијска управа Источно Сарајево обиљежава крсну славу - Светог Архангела Михаила
    16h 13m
    3