Нађена већа количина наоружања приликом увиђаја у Зовом Долу

20.08.2024. 17:21
0
ИЗВОР: srna.rs

Непознато лице испалило је више хитаца у правцу полиције и мјештана у селу Зови До, у општини Невесиње, те активирало двије ручне бомбе, констатовано је увиђајем који су извршили дежурни тужилац Окружног јавног тужилаштва у Требињу и припадници требињске Полицијске управе, а приликом којег је нађена и већа количина наоружања.

Увиђај је извршен након јучерашњег догађаја, када је за сада непознато лице активирало експлозивне направе и испалило више хитаца у правцу мјештана и полицијских службеника, а које је синоћ око 23.00 часа лишено живота, саопштено је из Окружног јавног тужилаштва у Требињу.

- На лицу мјеста је затечено беживотно тијело непознатог лица с обзиром на то да нису нађена лична документа. У објекту су пронађени и ручни ракетни бацач `зоља`, двије тромблонске мине, ручна бомба, полуаутоматска пушка, војничка пушка `М-48`, као и више комада муниције - наведено је на званичном сајту Окружног јавног тужилаштва у Требињу.

Из Тужилаштва су додали да су приликом прегледа тијела настрадалог лица уочене повреде које потичу од експлозивне направе коју је то лице активирало.

- Тијело настрадалог пребачено је у просектуру Требиње, гдје ће сутра по наредби Тужилаштва бити извршена обдукција и узет ДНК узорак ради утврђивања идентитета настрадалог - наведено је у саопштењу.

Из Тужилаштва су истакли да је увиђајем констатовано и да је непознато лице дужи период боравило у наведеној кући, с обзиром на то да су на лицу мјеста пронађени предмети који потичу из кривичних дјела крађа на штету мјештана села на подручју општине Берковићи у протеклом периоду.

Дежурни тужилац је наложио службеницима Полицијске управе Требиње да изврше и друге оперативне провјере у циљу утврђивања свих околности везано за наведени догађај.

Коментари 0
Повезане вијести
Утврђен приједлог закона о граду Фоча Утврђен приједлог закона о граду Фоча
Закон о привременом издржавању дјеце Републике Српске ступа на снагу у јулу Закон о привременом издржавању дјеце Републике Српске ступа на снагу у јулу
Данас исплата накнада корисницима борачко-инвалидске заштите Данас исплата накнада корисницима борачко-инвалидске заштите
Најчитаније
  • Сјећање на Ицу - дјевојчицу лављег срца
    19h 43m
    0
  • Јереј Видак Вујадиновић - Дјечак
    7h 28m
    2
  • Стари Брод - из пресуде усташи Ибру Алиспахићу из Вишеграда
    9h 5m
    3
  • Сутра долази до прекида електричне енергије на подручју општина Пале и Источни Стари Град
    17h 35m
    0
  • Сутра Дан жалости у Српској
    19h 38m
    0